Google oznacza strony mobile-friendly

Bardzo wielu ludzi posiada smartfony, za pomocą których ciągle może mieć dostęp do Internetu. Często zdarza się tak, że smartfony zastępują laptopy, zarówno podczas pracy, jak i wolnego czasu. Możemy na nich czytać książki, oglądać filmiki i filmy, przeglądać strony Internetowe, notować, robić właściwie wszystko. Kłopot pojawia się wtedy, gdy trafimy na stronę nieprzystosowaną do tego rodzaju urządzeń. Niełatwo nam wtedy cokolwiek przeczytać, musimy powiększać tekst i zmieniać położenie telefonu.

Strona przyjazna komórkom
Napisane przez: My Online Estate Agent
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google upraszcza wyszukiwanie stron, poprzez zaznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Dzięki takim praktykom znalezienie najlepszej witryny internetowej nie jest już czasochłonne. Obok wyniku wyszukiwania powinien znajdować się znacznik "Na komórki" bądź "Mobile-friendly". Warto wybierać właśnie takie witryny, dzięki czemu dostaniemy całkowity komfort korzystania. Jeżeli posiadamy własne strony i chcemy wiedzieć, czy będą one przyjazne komórkom, należy spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim witryna internetowa musi wykorzystywać oprogramowanie obsługiwane przez wszelkie mobilne urządzenia, przykładowo nie włącza się do tej listy Flash.

Niezwykle ważny jest również stopień fontu, musi być on czytelny, bez koniecznego powiększenia, natomiast cała strona zoptymalizowana tak, żeby nie było niezbędne przeglądanie strony w poziomej orientacji telefonu. Linki powinny być ustawione w taki sposób, aby bezproblemowo klikać w wybrany, nie wciskając obu lub tego, który w ogóle nas nie interesuje. Google ułatwia sprawdzenie, czy strony są dostosowane do omówionych wymagań. Wystarczy wpisać adres strony do specjalnie stworzonego tekstu mobile-friendly.


Więcej tekstów

W jaki sposób doskonale się zareklamować i nie utracić przy tym fortuny – rzućcie okiem

billboard
Napisane przez: Mikey
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak się rzecze – reklama jest dźwignią handlu. To ona sprawia, iż dany produkt lub usługa są bardziej rozpoznawalne, chętniej kupowane, a nawet… wręcz pożądane. Reklama zawsze była, jest dziś i zapewne będzie ważna jeszcze przez bardzo długi okres.
Oprócz tego, że otrzymamy wynik, dodatkowo będziemy mieli możliwość zobaczyć, jak witryna prezentuje się na urządzeniach mobilnych. Google udostępnia także garść porad dla webmasterów. Przewodnik pozwoli na przygotowanie przyjaznych komórkom stron.

W dzisiejszych czasach, kiedy niezwykle dużo osób korzysta z sieci internetowej za pomocą telefonów komórkowych lub tabletów, warto ułatwić ten proces i stworzyć strony przyjazne komórkom. Za pomocą takich praktyk na pewno uzyskamy zadowolonych użytkowników, a dobrze przystosowana strona zachęci do ponownego odwiedzenia. Warto o tym pamiętać. Jeśli witryna nie spełnia oczekiwań, trudno będzie zachęcić ludzi, by korzystali z niej ponownie.
2019/02/21, 01:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.