Studia na automatyce - co dalej?

Gdy zastanawiamy się nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do wniosku, że w najlepszej sytuacji jest branża IT i przemysł, a w zasadzie jego gałęzie wykorzystujące automatykę.


Automatyka - od dawna jest jednym najpopularniejszych kierunków na uczelniach technicznych. Absolwenci tego kierunku zwykle nie będą miały kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia.

nauka
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/
Należy naturalnie już podczas studiów rozejrzeć się za możliwością rozpoczęcia pracy. Większość przemysłowych przedsiębiorstw oferuje studentom możliwość odbycia praktyk. To doskonałe rozwiązanie. Student podczas praktyk ma możliwość zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Oczywiście można znać te systemy w czasie studiów, lecz o wiele lepiej zdobywać wiedzę w realnych firmach. Interesujące rozwiązanie: .

A może zrobić karierę naukową?

A absolwenci? W zasadzie, można wybrać dwie drogi.

Chcesz zobaczyć kolejne obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://www.pillowplate.pl/), która z całą pewnością zawiera cenne dane.

Jedna z nich to kariera naukowa. Absolwent może zostać na uczelni, pracować nad rozwijaniem swojej dyscypliny, wdrażać nowoczesne rozwiązania, które opracowuje itp. Inna możliwość to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeśli w czasie studiów nie zagwarantowaliśmy sobie miejsca pracy, można bez kłopotu poszukać ofert w internecie.

Wpis analizujący taką problematykę jest niezwykle dogłębny, ale warto zbadać inny punkt wiedzenia. My zalecamy to omówienie (http://www.sklep.oemtuning.pl/pl/p/Lampy-przednie-Seat-Ibiza-6J-08-d-Lite-DECTANE-LED-DAYLIGHT/5420).

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwie hasło, przykładowo praca w automatyce - „. Na pewno otrzymamy wiele wyników. Oczywiście, jest to wymagająca praca. Wymaga mnóstwa wiedzy, a zatrudniani są najchętniej automatycy z doświadczeniem. Tak jak tutaj: bloki pomp.

To kolejny powód dla którego należy już podczas nauki pracować w różnego typu zakładach. Doświadczenia, umiejętności zdobytych w czasie pracy nie zastąpi nic. Studia stanowią idealną podstawę, lecz doświadczenie trzeba zdobyć na własną rękę. Każdy pracodawca przychylniej będzie spoglądał na kandydata, który ma w CV coś dodatkowo poza skończeniem studiów. Nawet gdy studia ukończył z wyróżnieniem.


Trzeba właściwie sterować swoją karierą. Zanim podejmiemy decyzję o studiowaniu automatyki, warto poczytać na ten temat, warto porozglądać się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Gdy decydujemy się na tak trudne i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.
Zainspirowane przez: www.e-automatyka.eu
2020/03/26, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.