Szkolenia okresowe dla pracobiorców

Jednym z głównych zadań każdego chlebodawcy jest zapewnienie pracobiorcom bezpiecznych a także higienicznych warunków pracy. Dogłębne informacje na ten temat możemy znaleźć w dziale dziesiątym Kodeksu Pracy. Do zadań tych zalicza się też przeszkolenie pracowników z obszaru BHP. Temat instruktaży w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Szkolenia BHP we Wrocławiu są realizowane w celu aktualizacji a także utrwalenia wiedzy oraz umiejętności w sferze BHP a także zaznajomienia uczestników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tym obszarze.

szkolenia bhp
Napisane przez: NASA Goddard Space Flight Center
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rodzaje szkoleń okresowych BHP: Instruktaż BHP dla chlebodawców jak też innych osób zarządzających pracobiorcami przeprowadza się w formie szkolenia, seminarium lub samokształcenia kierowanego (online) nie rzadziej niż raz na 5 lat. Pierwszy instruktaż okresowy trzeba przeprowadzić w czasie do sześciu miesięcy od momentu zaangażowania.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię interesuje? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.twojprawnik.net/pomoc-frankowiczom.php) - poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Instruktaż BHP dla pracobiorców zaangażowanych na stanowiskach robotniczych realizuje się tylko w formie instruktażu, nie rzadziej aniżeli raz w roku na stanowiskach, na jakich występują wyjątkowo duże zagrożenia. Jeśli takowe niebezpieczeństwa nie występują, nie rzadziej niż raz na trzy lata. Pierwszy instruktaż okresowy musimy zrealizować w okresie do roku od dnia zaangażowania. Szkolenie BHP dla pracobiorców inżynieryjno-technicznych realizuje się w formie szkolenia, seminarium czy samokształcenia kierowanego (online) nie rzadziej aniżeli raz na 5 lat. Pierwszy instruktaż okresowy należy przeprowadzić w czasie do 12 miesięcy od momentu zatrudnienia.

Więcej tekstów

Fachowe szkolenia Lean Management - pociągające oferty szkoleniowe

Kurs na sali szkoleniowej
Napisane przez: Sterling College
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szkolenia Lean Management są oferowane teraz przez różne ośrodki szkoleniowe, dlatego jeśli ciekawi Cię skorzystanie z tego rodzaju kursu to prawdopodobnie odnajdziesz wiele fascynujących i bardzo ciekawych ofert szkoleniowych.


Szkolenie BHP dla ludzi służby BHP realizuje się w formie szkolenia, seminarium bądź samokształcenia kierowanego (online) nie rzadziej aniżeli raz na pięć lat.

Kiedy przeczytasz prezentowany tekst, to także zainteresuje Cię niezła witryna (www.certo.waw.pl/uslugi/kadry-i-place/), która posiada pokrewne informacje na ten temat, zatem kliknij tu.

Pierwszy instruktaż należy przeprowadzić w okresie do roku od dnia zaangażowania. Instruktaż BHP dla pracobiorców administracyjno-biurowych i innych przeprowadza się w formie kursu, seminarium lub samokształcenia kierowanego (online) nie rzadziej aniżeli raz na 6 lat. Pierwsze szkolenie okresowe należy zrealizować w czasie do dwunastu miesięcy od dnia zaangażowania.

pracujący robotnicy
Napisane przez: Asian Development Bank
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z instruktażu okresowego może zostać zwolniona osoba, która ma bieżące zaświadczenie o przebyciu szkolenia BHP u innego chlebodawcy na tym samym stanowisku pracy lub odbyła inny instruktaż BHP dla osoby zatrudnionej na innym stanowisku, jeżeli jego program uwzględnia obszar tematyczny konieczny programem instruktażu okresowego obowiązującego na nowej posadzie. Instruktaż okresowy dopełnia się egzaminem.
2020/03/23, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.