W sytuacji, gdy chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym, musisz wybrać się na profesjonalne kursy

Coraz więcej osób bywa zainteresowanych zajęciem agenta ubezpieczeniowego. Praca ta ceniona bywa głównie z tego powodu, że zapewnia bardzo dużo swobody, jednocześnie zezwalając wypracować naprawdę porządne zarobki. Poza tym nasi rodacy coraz poważniej interesują się aspektami związanymi z branżą ubezpieczeniową oraz bardziej ochoczo kupują różne polisy oraz ubezpieczenia, co korzystnie rokuje przedstawicielom tego sektora. Sposobem na posadę w ubezpieczeniach okazuje się otrzymanie licencji agenta ubezpieczeniowego.


agent ubezpieczeniowy
Napisane przez: Andres Rodriguez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co uczynić, kiedy pragnie się zostać takim agentem

Praca przedstawiciela ubezpieczeniowego przynosi dużo zadowolenia i okazji do doskonalenia własnych wyników. By móc ją podjąć, trzeba decydować się na szkolenie na agenta ubezpieczeniowego, a następnie zaliczyć wieńczący je egzamin.

Czy zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to kliknij tutaj (https://www.eccotravel.eu/brazylia/) i przeczytaj tam następne fascynujące posty. Nie ociągaj się!

Kolejnym krokiem powinno być wpisanie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych i uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Gdy już tego się dokona, można postarać się o współpracę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym - FMG.

Agent ubezpieczeniowy praca ta zapewnia dużo wyzwań, ale i satysfakcji

Posada agenta ubezpieczeniowego będzie optymalnym wyborem w przypadku osób, które są otwarte oraz nie miewają trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi. To zajęcie w wielkiej mierze opiera się na rozmowach oraz przedstawianiu w najlepszym świetle polis i kolejnych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien charakteryzować się doskonałą prezencją i kulturą osobistą, istotny jest również dar przekonywania i doskonała znajomość rynku. Kompetentny i przekonujący agent może liczyć na naprawdę atrakcyjne zarobki. Powinno przykładać się do powierzonych zadań, gdyż od uzyskanych wyników uzależnione są zarobione środki.


umowa
Napisane przez: shho
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Można zostać także multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje wybraną firmę, niemniej jeżeli chce, ma możliwość rozwinąć swą działalność i poszerzyć ofertę o polisy kolejnych firm ubezpieczeniowych. W tym celu powinien uruchomić multiagencję. Aby stać się multiagentem oraz sprzedawać usługi wielu zakładów, trzeba ukończyć kurs oraz zaliczyć egzamin, później wpisać się do rejestru, otworzyć firmę, a w dodatku zakupić ubezpieczenie cywilne - czytaj pełen raport.
2020/09/12, 08:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.