Zakładasz swoją firmę? Nie zapominaj o istotnych kwestiach związanych z rozliczeniami!

Duże bezrobocie, które w Polsce utrzymuje się już od kilku ładnych lat sprawiło, że coraz większa grupa osób decyduje się na założenie swojej firmy. To dla mnóstwa osób było jedynie rozwiązanie, które pozwalało na uniknięcie braku pracy. Tworząc własną firmę, powinno się jednak pamiętać o wielu formalnościach oraz nowatorskich rozwiązaniach, które znacznie mogą ułatwić jej prowadzenie.


Pojęciem, które w ostatnich kilku latach zyskało bardzo dużo na popularności jest bez najmniejszych wątpliwości business intelligence. Bardzo dużo osób zapyta o co w tym chodzi. Business intelligence określane jest także jako analityka biznesowa. Jest to termin, którego znaczenie jest niezwykle szerokie. Najogólniej definiuje się je jako proces, który przekształca dane w konkretne informacje, a z kolei pozyskane informacje w konkretną wiedzę. To właśnie owa wiedza ma pomagać w zwiększeniu konkurencyjności istniejącej firmy. Należy pamiętać, że to właśnie duża konkurencyjność sprawia, że możliwe staje się osiągnięcie przez konkretną firmę sukcesu.

Nasz tekst wydaje się być naprawdę interesujący? Sądzimy zatem, że spodoba Ci się także autorska strona (https://abk.pl/), na której umieściliśmy masę dodatkowych szczegółów.finanse
Napisane przez: Allan Ajifo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Analityka biznesowa jest narzędziem pracy przeróżnych menedżerów oraz specjalistów, którzy podczas pracy zajmują się przeprowadzanie najróżniejszych analiz, a na ich podstawie tworzeniem określonych strategii działania. Im bardziej prowadzone analizy są skomplikowane, tym bardziej specjalistyczna wiedza wymagana jest od przeprowadzających je pracowników. Każda firma, której posiadacz decyduje się na prowadzenie analityki biznesowej, musi być miejscem stojącym na niezwykle wysokim poziomie, w którym zatrudnia się jedynie doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Business intelligence potrzebuje bowiem rozległej wiedzy i nie może być przeprowadzane przez laików, którzy niekoniecznie się na tym znają.

finanse
Napisane przez: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tacy pracownicy mogliby bowiem zrobić więcej szkody niż dobrego. Źle przeprowadzone analizy, a tym samym błędnie opracowane strategie działania to bowiem na ogół naprawdę duże ryzyko tego, że dojdzie do straty niemałych pieniędzy. O ile w grę wchodzą pieniądze problem jest jeszcze nie tak duży – zawsze można je odrobić. Gorzej, jeżeli strata odnosi się do zajmowanej na rynku pozycji lub nosi cechy straty wizerunkowej. Wówczas konsekwencje mogą być o wiele większe.

W każdej firmie ma miejsce również rozliczanie delegacji. Należy to robić w zgodzie nie tylko z stworzonym w firmie regulaminem, ale również obowiązującymi rozporządzeniami prawnymi w tym zakresie. Rozliczanie delegacji zazwyczaj rozpoczynane jest przez osoby zatrudnione w dziale kadr, a kończone przez osoby pracujące w dziale finansowym. Aby delegacja mogła zostać rozliczona, pracownik powinien przedstawić dokumenty potwierdzające, że brał w niej udział. Najczęściej firmy wymagają między innymi biletu na pociąg lub autobus lub paragonu za paliwo.
2020/07/02, 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.