Jeżeli jesteś pracodawcą, musisz dbać o właściwe szkolenia dla swoich pracowników

Każdy wie, że w czasie wypełniania obowiązków zawodowych należy przestrzegać określonych przepisów bezpieczeństwa oraz higieny pracy. To naprawdę ważne, bowiem pozwala unikać niebezpiecznych wypadków, przeciążenia ciała i narażania się na utratę zdrowia. Obowiązkiem każdego pracodawcy staje się przeszkolenie pracowników w aspekcie BHP. Nie wolno tego bagatelizować


Pamiętaj o szkoleniach BHP
SafetyPro
Napisane przez: Les Roches International School of Hotel Management
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Każdy pracodawca, który zatrudnia nowe osoby, musi pamiętać o obowiązku wykonania szkolenia BHP . Zaliczane jest ono do najistotniejszych szkoleń oraz w dużym stopniu może zaważyć na warunkach, w jakich wypełnia się przyjęte zadania. Trzeba pamiętać o tym, że szkolenia bhp mają różnoraki profil. W chwili, kiedy przedsiębiorca przyjmuje nową osobę, powinien dokonać przeszkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie kończy egzamin, którego pozytywne zakończenie powiązane bywa z ukończeniem szkolenia. Na tym jednakże wcale się nie kończy, bowiem szkolenia bhp powinny odbywać się regularnie i po upływie określonego czasu pracownicy muszą zostać ponownie przeszkoleni.


Jak wygląda takie szkolenie?

usługi szkoleniowe
Napisane przez: Western Area Power
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Szkolenie z BHP okazuje się dosyć interesujące i pozwala doskonale przygotować się do wyznaczonych zadań. W czasie takiego szkolenia przyswaja się podstawowe zagadnienia, posiadające duży wpływ na warunki panujące w miejscu praca, można przekonać się, jakie prace można wypełniać, jak wielkie pakunki nosić oraz które sprzęty obsługiwać . Szkolenie (platforma e learningowa) tego rodzaju obejmuje instruktaż ogólny i instruktaż do stanowiska, podczas którego pracownik poznaje konkretne zagrożenia, jakie mają szansę występować przy wykonywaniu obowiązków na określonym stanowisku roboczym. Aspekty poruszane na takim szkoleniu odpowiadają charakterystyce danego zakładu i branży.
Szkolenia z zakresu BHP prowadzi upoważniona ku temu osoba. Niejednokrotnie bywa tak, że to pracodawca nabywa niezbędnych upoważnień, a następnie szkoli swoich pracowników. W przypadku większych przedsiębiorstw często stosuje się praktykę sprowadzania instruktorów BHP z profesjonalnych jednostek szkolących. Takie jednostki napotyka się teraz w calutkiej Polsce, zatem nie ma kłopotu z ich znalezieniem oraz zatrudnieniem. Należy wspomnieć także o tym, że współcześnie są wygodne alternatywy przeprowadzenia takich szkoleń i jeśli ma się taką potrzebę, można zaliczyć je za pośrednictwem internetu.
2019/09/05, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.