Wybór domeny strony internetowej. Wszystko co chciałabyś dowiedzieć się o stronach internetowych

Wielu ludzi ma już aktualnie za sobą proces zakładania swojej witryny w Internecie. Witrynę taką zakłada się zwłaszcza w sytuacji prowadzenia własnej firmy. W większych przedsiębiorstwach zatrudniane są specjalne osoby lub zespoły ludzi, trudniące się tylko tworzeniem i zarządzaniem witryną internetową.

www
Napisane przez: Maria Elena
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecność w Internecie jest kwestią bardzo istotną, toteż ważne jest, by strona internetowa prezentowała się jak najkorzystniej. Jest ona bowiem wizytówką przedsiębiorstwa. Za to wizytówką strony WWW jest jej domena. Domeny pl to adresy internetowe pozwalające na połączenie się z witryną. Ich wybór nie jest jednak tak prosty jak to z początku wygląda. Dobra domena to połowa sukcesu witryny internetowej.

Jakich elementów unikać

Istnieje wiele rzeczy, jakich należy się wystrzegać podczas wymyślania domeny dla strony internetowej. Z pewnością domena nie powinna być za długa. W dzisiejszych czasach za najcenniejszą wartość uważany jest czas, toteż oszczędność czasu dla użytkownika internauty jest najczęściej kwestią bardzo ważną. Innymi słowy typowy użytkownik Internetu woli adresy krótkie, ponieważ są o wiele prostsze do zapamiętania, a ich pisanie zajmuje krótszy czas.

okablowanie sieciowe
Napisane przez: Norlando Pobre
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przed dokonaniem wyboru warto użyć specjalnego narzędzia, jakim jest wyszukiwarka domen. W ten sposób można uzyskać informacje, czy domena, którą się wybrało, nie jest zajęta. W domenach internetowych można wykorzystywać liczby. Nie jest to jednak polecane ze względów praktycznych, gdyż wykorzystanie liczb podobnie jak zadługa domena czyni trudniejszym zapamiętanie adresu. Co najważniejsze jednak domena musi mieć związek z typem strony, czy też typem oferowanych przez instytucję usług.

Właściwie wybrana domena

Dobra domena to taka, która pozwoli na to, że wielu ludzi będzie korzystało z witryny WWW. Przede wszystkim dobrze wybrana domena nie zniechęca ewentualnych klientów długością czy stopniem skomplikowania. Są specjalne bazy, w których wypisane są domeny wystawione na sprzedaż. Przy wyborze warto poszukać inspiracji w tego rodzaju miejscu. Wycena domen ma miejsce na podstawie rozmaitych czynników. Trzeba pamiętać jednak, że najbardziej istotna jest zawsze wygoda odwiedzającego stronę.
2019/04/20, 16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.