Krótka prezentacja najnowszych modeli procesorów, jakie się pojawiły w ostatnich miesiącach dla platform serwerowych.

Wielu osobom komputery kojarzą się z normalnymi PC-tami albo laptopami, jakie w prawie każdym domu czy biurze będą się znajdować. Lecz w przemysłowych zastosowaniach wykorzystuje się także najróżniejsze serwery, na których instaluje się użytkowe programy.
intel xeon e5-1620
Napisane przez: Technolux
Zainspirowane przez: Technolux


internetowy
Napisane przez: Matt Eagles
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Takie serwery kosztują dużo więcej, niż zwykłe komputery, ale to wynika z tego, że posiadają dużo lepszej jakości komponenty, dedykowane do tego, aby dawać sobie radę w zastosowaniach przemysłowych. Między innymi wytwórcy procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, różniące się dość znacznie od tego, co się instaluje w normalnych komputerach.

Jeżeli rozpatrywana tematyka okazała się dla Ciebie istotna oraz zamierzasz ją zgłębić też pod innym kątem, przeczytaj więcej znajdziesz tu (http://noxel.pl/pl/c/Zestawy-wideodomofonow/4018) - ona także ją opisuje.

Ostatnio na przykład Intel wypuścił kolejną serię serwerowych okładów, pośród których najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - co myślisz o intel xeon e5-1620.


pudełko na prezent
Napisane przez: Dushan Hanuska
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ten właśnie układ jest przeznaczony do konfiguracji z jednym procesorem, podobnie jak jego mocniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są bardzo mocne, posiadają dużą ilość rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wygląda na to, że będą chętnie kupowane przez klientów. Z kolei do urządzeń dwuprocesorowych dedykowany jest układ intel xeon e5-2620 - idź na mój blog. Podobnie jak jego opisywani wcześniej bracia posiada on naprawdę wydajne parametry, dzięki czemu powinien doskonale sobie poradzić w zastosowaniach biznesowych.
Jeżeli ktoś nie będzie potrzebował aż tak mocnych jednostek, to zdecydować się może na układ intel z77. Serwer zbudowany na nim bez problemów sobie poradzi z obsłużeniem oprogramowania nawet w średniej wielkości firmie.
2022/05/27, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.