Krótka prezentacja najnowszych modeli procesorów, jakie się pojawiły w ostatnich miesiącach dla platform serwerowych.

Wielu osobom komputery kojarzą się z normalnymi PC-tami albo laptopami, jakie w prawie każdym domu czy biurze będą się znajdować. Lecz w przemysłowych zastosowaniach wykorzystuje się także najróżniejsze serwery, na których instaluje się użytkowe programy.


intel xeon e5-1620
Napisane przez: Technolux
Zainspirowane przez: Technolux


internetowy
Napisane przez: Matt Eagles
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Takie serwery kosztują dużo więcej, niż zwykłe komputery, ale to wynika z tego, że posiadają dużo lepszej jakości komponenty, dedykowane do tego, aby dawać sobie radę w zastosowaniach przemysłowych. Między innymi wytwórcy procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, różniące się dość znacznie od tego, co się instaluje w normalnych komputerach. Ostatnio na przykład Intel wypuścił kolejną serię serwerowych okładów, pośród których najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - co myślisz o intel xeon e5-1620.


pudełko na prezent
Napisane przez: Dushan Hanuska
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Dla osoby lubiącej gadżety firmy Apple podarek kupisz bez większych kłopotów.

wystawa sklepowa z ciuchami
Napisane przez: Connie Ma
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pozyskiwanie niespodzianek dla osób, jakie lubią rozmaite dodatki , a także akcesoria nie jest zbyt wielowątkowe. Mamy praktycznie całkowitą pewność, iż nabywając bliskiej osobie coś co dopiero ukazało się na rynku spełnimy wszystkie jej zachcianki.


Ten właśnie układ jest przeznaczony do konfiguracji z jednym procesorem, podobnie jak jego mocniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są bardzo mocne, posiadają dużą ilość rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wygląda na to, że będą chętnie kupowane przez klientów. Z kolei do urządzeń dwuprocesorowych dedykowany jest układ intel xeon e5-2620 - idź na mój blog. Podobnie jak jego opisywani wcześniej bracia posiada on naprawdę wydajne parametry, dzięki czemu powinien doskonale sobie poradzić w zastosowaniach biznesowych.


Jeżeli ktoś nie będzie potrzebował aż tak mocnych jednostek, to zdecydować się może na układ intel z77. Serwer zbudowany na nim bez problemów sobie poradzi z obsłużeniem oprogramowania nawet w średniej wielkości firmie.
2019/04/21, 20:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.