Nowoczesna technologia drukowania. Poznaj ją dokładnie i przekonaj się, jak wiele możliwości jesteś w stanie zyskać

Nowatorskie trendy w technologii niezmiennie docierają w naszą codzienność. Korzystamy z licznych innowacji, których tajemnic producenci strzegą bardzo skrupulatnie. Jedną z takich tajemnic jest druk przestrzenny (czyli 3D). Pokaźna gama możliwych zastosowań (od rolnictwa, przez przemysł aż po medycynę) zachęca coraz więcej do inwestowania w taki typ drukarki. Co to jest, jak działa?

Drukowanie 3D
Napisane przez: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Od kilku lat, dzięki dokładności tychże urządzeń, wykorzystuje się je do kreowania skomplikowanych rozwiązań. Protezy, prototypy, elementy pozostałych przedmiotów oraz różne wymyślne ozdoby do naszych domów mogą być zrobione właśnie dzięki drukarkom przestrzennym. W medycynie najczęściej wykorzystuje się drukarki laserowe, które w sproszkowanym materiale mają wypalać przygotowany w programie model bryły. Dzięki temu precyzja wykonania jest naprawdę spora. Ten rodzaj drukarek stosują też branże, gdzie od dokładności i solidności zależy działanie całego mechanizmu.

Z kolei fascynaci w domowym zaciszu używają drukarek, warstwa po warstwie nanoszących materiał (filament, zazwyczaj pod postacią cienkiego drutu) tworząc przestrzenną bryłę. Najczęściej wykorzystywanymi filamentami są w takiej sytuacji PLA, ABS oraz PVA. Na naszym rynku coraz większa ilość producentów wdraża do swoich sklepów ten właśnie produkt.

Koszt drukarek 3D może się wahać od kilku do aż kilkudziesięciu tysięcy złotych. Te prostsze, które z powodzeniem można stosować we własnych domach, nie zabierają dużo miejsca.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresowały Cię przytoczone wiadomości, to zapewne bieżąca notka (https://www.logintrade.pl/) na ów temat także Cię skusi. Spójrz na tekst o tym zagadnieniu.

Ich cena nie jest zbyt wysoka szczególnie, kiedy część pracy podczas złożenia urządzenia, przeprowadzimy samodzielnie.

Nietypowe kształty, oryginalne części urządzeń, ciekawy pomysł na prezent dla dzieci? – nie ma problemu! Wydruk 3D jest rozwiązaniem wielu niespotykanych problemów. Również inne bardzo pomocne technologie, jak skanowanie 3D są już na porządku dziennym, można je wykorzystywać, ażeby osiągnąć prawdziwe wyniki. To co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się niemożliwe dzisiaj jest osiągalne praktycznie dla wszystkich. To świetna wiadomość dla wszystkich, gdyż mamy bardziej znaczne możliwości, możemy korzystać z rozwiązań, które ułatwiają życie, a o których nasi rodzice mogli tylko pomarzyć. Na pewno już niedługo w każdym domu będzie drukarka 3D.
2020/04/17, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.