Współczesna technika kontra sztuka, czyli w jaki sposób drony odmieniły tradycyjnie rozumianą sztukę realizowania filmów

Wielkie marzenie ludzi o wzniesieniu się ponad chmury spełniło się zasadniczo niecałe dwa wieku temu. Wstępem do przełomowych zmian okazały się spektakularne loty balonem, które teraz są przeważnie postrzegane w kategoriach atrakcji. Natomiast nowoczesnymi boeingami podróżują w XXI stuleciu miliony ludzi rocznie, a zamorskie wojaże trwają co najwyżej kilkadziesiąt godzin.

Warto też pamiętać, że podniebne podróże wiążą się nie tylko z sporą oszczędnością czasu czy środków finansowych, lecz także i z podziwianiem bajecznych widoków.

Ten wpis jest interesujący, ale warto poznać również inne tego typu materiały. Dlatego zobacz polecane informacje (https://www.logintrade.pl/e-procurement), które również będą dla Ciebie użyteczne.

Gdy jeszcze trasy pasażerskich samolotów nie były tak ściśle wyznaczone jak teraz, to piloci czasami zbaczali nieco z obranego kursu, żeby turyści mogli z pokładu podziwiać widoki oglądane przez przeciętnych ludzi jedynie w filmach przyrodniczych.
kamera na dronie
Napisane przez: Walter
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna filmowanie z powietrza ograniczało się jedynie do ujęć wykonywanych podczas lotów śmigłowcem lub dużym samolotem. Wraz z szybkim rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się kompletnie nowe możliwości. Aby samodzielnie nakręcić interesujący filmik o tatrzańskich kotlinach, w żadnym razie nie trzeba wynajmować helikoptera z całą załogą. Znakiem rozpoznawczym przełomowych zmian okazały się drony - sprawdź ofertę. Dzięki takim urządzeniom wyposażonym w nieduże kamerki operator może nakręcić efektowne sceny. A przy tym nadmieńmy, że w niektórych przypadkach korzystanie z samolotu jest wprost niemożliwe. Na przykład, wyobraźmy sobie uroczystość ślubną i chwilę, kiedy nowożeńcy wychodzą z bazyliki bądź urzędu - wtedy każdykamerzysta musi zachować dystans i być niemal niezauważalnym.

Filmowanie z powietrza bywa nie lada gratką zarówno dla kamerzystów hobbystów, jak i dla zawodowców, a dron - www.gohero.pl - i dość dobrej jakości kamerka być może za paręnaście lat staną się obligatoryjnymi elementami wyposażenia każdej firmy wyspecjalizowanej w realizacji filmów i zarazem prywatnego studia każdego wielbiciela X Muzy.


Więcej tekstów

Co należy zrobić, aby dostać pracę po studiach?

Słowniki języków obcych
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno w dzisiejszych czasach dostać stałą pracę. W związku z szalejącym załamaniem, co raz więcej zakładów decyduje się na redukcję etatów. To znaczy, że młodzi absolwenci, którzy dopiero co obronili tytuł magistra, nie mają szans na stałe zatrudnienie. Wychodzi na to, że nawet skończenie prestiżowej szkoły wyższej nie jest w stanie nam pomóc w znalezieniu dobrej posady. Młodzi ludzie są załamani.

Kiedy nasi pradziadowie marzyli o intrygujących lotach, to oczywiście nie przypuszczali, że parę wieków później zostaną skonstruowane drony, które w znacznym stopniu ułatwią nagrywanie nietypowych scen. Dlatego nie warto nigdy ani przez chwilę ograniczać swojej wyobraźni - nawet z pozoru niedorzeczne pomysłu mają ogromną szansę na urzeczywistnienie w nadchodzących stuleciach.
2019/08/14, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.