Współczesna technika kontra sztuka, czyli w jaki sposób drony odmieniły tradycyjnie rozumianą sztukę realizowania filmów

Wielkie marzenie ludzi o wzniesieniu się ponad chmury spełniło się zasadniczo niecałe dwa wieku temu. Wstępem do przełomowych zmian okazały się spektakularne loty balonem, które teraz są przeważnie postrzegane w kategoriach atrakcji. Natomiast nowoczesnymi boeingami podróżują w XXI stuleciu miliony ludzi rocznie, a zamorskie wojaże trwają co najwyżej kilkadziesiąt godzin.

Warto też pamiętać, że podniebne podróże wiążą się nie tylko z sporą oszczędnością czasu czy środków finansowych, lecz także i z podziwianiem bajecznych widoków.

Ten wpis jest interesujący, ale warto poznać również inne tego typu materiały. Dlatego zobacz polecane informacje (https://www.logintrade.pl/e-procurement), które również będą dla Ciebie użyteczne.

Gdy jeszcze trasy pasażerskich samolotów nie były tak ściśle wyznaczone jak teraz, to piloci czasami zbaczali nieco z obranego kursu, żeby turyści mogli z pokładu podziwiać widoki oglądane przez przeciętnych ludzi jedynie w filmach przyrodniczych.
kamera na dronie
Napisane przez: Walter
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna filmowanie z powietrza ograniczało się jedynie do ujęć wykonywanych podczas lotów śmigłowcem lub dużym samolotem. Wraz z szybkim rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się kompletnie nowe możliwości. Aby samodzielnie nakręcić interesujący filmik o tatrzańskich kotlinach, w żadnym razie nie trzeba wynajmować helikoptera z całą załogą. Znakiem rozpoznawczym przełomowych zmian okazały się drony - sprawdź ofertę. Dzięki takim urządzeniom wyposażonym w nieduże kamerki operator może nakręcić efektowne sceny. A przy tym nadmieńmy, że w niektórych przypadkach korzystanie z samolotu jest wprost niemożliwe. Na przykład, wyobraźmy sobie uroczystość ślubną i chwilę, kiedy nowożeńcy wychodzą z bazyliki bądź urzędu - wtedy każdykamerzysta musi zachować dystans i być niemal niezauważalnym.

Filmowanie z powietrza bywa nie lada gratką zarówno dla kamerzystów hobbystów, jak i dla zawodowców, a dron - www.gohero.pl - i dość dobrej jakości kamerka być może za paręnaście lat staną się obligatoryjnymi elementami wyposażenia każdej firmy wyspecjalizowanej w realizacji filmów i zarazem prywatnego studia każdego wielbiciela X Muzy.


Więcej tekstów

W jaki sposób uzupełnić oświadczenie podatkowe drogą internetową?

praca przy podatkach online
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na pewno wielu z Państwa niejednokrotnie zastanawiało się jak wypełnić PIT online jak również czy jest to zadanie, z którym można sobie poradzić bez żadnych większych kłopotów.

Kiedy nasi pradziadowie marzyli o intrygujących lotach, to oczywiście nie przypuszczali, że parę wieków później zostaną skonstruowane drony, które w znacznym stopniu ułatwią nagrywanie nietypowych scen. Dlatego nie warto nigdy ani przez chwilę ograniczać swojej wyobraźni - nawet z pozoru niedorzeczne pomysłu mają ogromną szansę na urzeczywistnienie w nadchodzących stuleciach.
2019/08/14, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.