Fotografia ślubna – mara nocna, czy wspaniałe pozostałości z jedynego w swoim rodzaju przeżycia?

Nastąpił nareszcie ten cudowny dzień, kiedy to mężczyzna przyklęknął na jedno kolano i wygłosił słowa, których spodziewa się każda kobieta. Rozradowanie wzrosło w dziewczynie, a łzy wzruszenia dostrzegalne były na policzkach. A kiedy ostatni finał? Teraz właśnie rozpoczyna się krzątanina.
Młoda para
Napisane przez: Luca Fazzolari
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Następne doby po takim wydarzeniu wydają się magiczne. Zawiadamianie najbliższych powoduje, że czujemy wszystko raz jeszcze. Jednak przychodzi ta chwila, kiedy należy zejść na ziemię oraz pomyśleć o planowaniu jednego z ważniejszych zdarzeń w naszym życiu, a mianowicie ślubu oraz wesela. Zorganizowanie tego rodzaju imprezy wiąże się z zamówieniem księdza, daty ślubu, oprawy w kościele i na sali, organisty, bądź śpiewaczki, orkiestry sukni i wiele, wiele innych znakomitości. Należy przyznać, że te starania niekoniecznie rozanielają już nas tak bardzo. Nieraz sprawiają wiele kłopotów, które powodują w nas zawrót głowy. Przykładowo, częstym kłopotem jest podjęcie decyzji, czy wydarzenie ma być kamerowane, czy może wystarczający jest fotograf ślubny jak https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/fotografia-slubna/wojewodztwo/podlaskie. Z braku zręczności w przedstawieniu argumentów za i przeciw, najczęściej zostają zaangażowani obaj zawodowcy. Niestety, tak naprawdę przywoływanie z imprezy przy pomocy filmu można policzyć na palcach jednej ręki. Ewidentnie lepszym rozwiązaniem jest nakazanie zrobienia samych zdjęć. Tym bardziej, że ceny usług mogą wywołać u nas napad paniki. Filmowanie samego ślubu kościelnego kosztuje ok 1600 zł, a pakiet poszerzony o zabawę na sali oraz błogosławieństwo w domu panny młodej wskazuje już cenę 3200 zł. Koszt związany z pamiątkami fotograficznymi zaczyna się od ok. 800-900 zł, a jeżeli chcemy pakiet deluxe to może on formować się w okolicach 4000 zł. Wygląda na to, że stosując tzw. „full service” koszty wyniosą nas 7000-8000 zł. Robią wrażenie, a wszakże są jeszcze inne obowiązki.


Więcej tekstów

Polecane na prezent czyli co wzorowo nabyć dla entuzjasty fotografii

fotografowanie przyrody
Napisane przez: James Hurst
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdy obywatel uwielbia otrzymywać upominki. szczególnie ,jeśli są one czymś, o czym rozmarzał, myślał i pragnął otrzymać Prezenty nabywa się krewnym, kumom,kolegom z różnych sposobności czy to urodzin, imienin czy Świąt. trudność pojawia się jednak, kiedy wypada nabyć coś na prezent dla innej osoby a nie ma się ani jednego pomysłu.


Pani młoda z druhnami
Napisane przez: Rahul de Cunha
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zdarza się także, że zawodowy fotograf ślubny nie jest tak istotny. Istnieje wiele ludzi interesujących się fotografią i robiących to amatorsko. Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na szybkie wyzbycie się pieniędzy, należy na początku poszukiwać możliwości pośród znajomych lub w Internecie. Wiele zdołamy zaoszczędzić.
2015/03/12, 10:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.