Studio nagrań jako perfekcyjny obiekt do tworzenia jingli radiowych i różnych reklam.

Studio nagrań jest to wnętrze z zastosowaniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, zawierający zazwyczaj reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio nagrań to mnóstwo wnętrz zaprojektowanych przez akustyka, tak by osiągnąć optymalne warunki akustyczne
.

studio nagrań
Napisane przez: fr4dd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym wnętrzem, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze zasady budowlane i akustyczne. W jednej momencie studio nagrań może zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe umożliwiają różnorakie modelowanie przestrzeni akustycznej w środku studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy wreszcie różnych założeń estetycznych reżysera.


=
Napisane przez: fabrykadzwiekuff.com
Zainspirowane przez: fabrykadzwiekuff.com
W pełni przeszklone pomieszczenie reżyserki pozwalaja na monitorowanie tego co dzieje się w środku oraz na efektywną komunikację. Studia zaopatrzone są dodatkowo w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego dające możliwość przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla osób pracujących w studiu dostępne są też wygodne garderoby.Studia nagrań parają się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i produkcją muzyczną, a także realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się też robieniem takich rzeczy jak jingle radiowe z Fabryki Dźwiękuff.


Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. To przerywnik transmisji, treściwy dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, używana przeważnie w audycjach radiowych jak również niektórych programach tv.

Pamiętaj - stale bądź na czasie. Wobec tego namawiamy Cię do przeglądnięcia dodatkowego artykułu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Nie zawiedziesz się!

gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Miano wywodzi się od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w Polsce jako dżingle stosowane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich "wpadających w ucho". Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie zlecają produkowanie dżingli będących oddzielnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań posiadają ogromny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, obwieszczenia, reklamy śpiewane, prezentacje multimedialne, reklamy telewizyjne. Pracują z załogą muzyków, którzy natychmiastowo stworzą dźwięki do zamówionej produkcji. Dysponują profesjonalnym sprzętem do recordingu i masteringu.
2020/11/04, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.