Nie szata zdobi człowieka…? Istotne gadżety

Wiele osób, które charakteryzują się zgubnym idealizmem, uważa że człowiek ma być postrzegany przez pryzmat cech charakteru, a nie prezencji. To godne pochwały poglądy, jednak praktyka jest diametralnie różna.


Każdego dnia spotykamy wielu ludzi i każdego z nich oceniany po prezencji – urodzie, ubiorze i mniejszych elementach. Dodatkowo na ocenianie wpływa wiele przesłanek psychologicznych, takich jak stereotypy czy utrwalone przez lata wzorce indywidualne.

Napisane przez: Atlantic
Szalenie ważne jest to, co się zakłada. O ile ktoś twierdzi inaczej, niech imaginuje sobie, że natyka się na kogoś, kto ma na sobie skarpetki do japonek. A potem natyka się na ludzi, którzy założyli dobrze skrojone garnitury i zgrabne zegarki Swatch (Polecamy serwis zegarków). Różnica w postrzeganiu istnieje zawsze. Tak czy owak, trzeba rzecz jasna każdego traktować z szacunkiem, niezależnie od ubioru. To nie przekreśla solidnego faktu, że wygląd ma fundamentalne znaczenie – po prostu powinno się próbować nie dać się zawładnąć pierwszemu wrażeniu.

Teraz zajmijmy się wspomnianymi wcześniej dodatkami. Taki rzeczami są na przykład kolczyki, zegarki męskie, zegarki damskie, spinki itp.. Wydaje się, że są one nieistotne ze względu na wymiary, jednak to nieprawda. To właśnie z tej przyczyny ekskluzywne zegarki męskie renomowanym producentów są tak drogie – wystawiają pewne świadectwo pozycji nosiciela. Można powiedzieć, że spore pieniądze, jakie należy wyłożyć na drogie zegarki damskie damskie zegarki dkny i dla panów, to efekt ich wpływu na drugiego człowieka. (Info: naprawa zegarka w dobrej cenie) Niestety, jest też tutaj minus. Nie każdy potrafi trafnie zauważyć, że ten zegarek naprawdę jest markowy i cenny.
Może to być przecież idealna imitacja z internetu. Dlatego ten, kto nosi ekskluzywne zegarki męskie zazwyczaj chce, by ten przedmiot mówił o jego klasie osobom, które wiedzą o co chodzi. Przechodnie na ulicy zapewne nie zwrócą uwagi na ekskluzywne zegarki Swatch, lecz kontrahent, który sam sprawił sobie porządny czasomierz, już bez wątpienia to doceni. Autor: Zegarmistrz
2021/12/19, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.