Co robić po kierunkach związanych z bankowością? Atrakcyjne propozycje.

Zanim podejmie się decyzję o wyborze kierunku studiów wiele osób myśli nad pracą w charakterze specjalisty od finansów, maklera giełdowego, pracownika banku albo osoby zawodowo zajmującej się ubezpieczeniami, bo zawody te kojarzone są zwykle z prestiżem i wysoką płacą i perspektywami zatrudnienia. Jednak by dostać się na kierunek studiów związany z finansami i gospodarką, trzeba dobrze odnajdować się w przedmiotach ścisłych. Czy warto iść na kierunki tego rodzaju i gdzie można pracować po kierunkach związanych z finansami?


Wiele osób kończących studia poszukuje pracy w wyuczonym zawodzie, ale nie traktuje jej jedynie jako źródła dochodów. Poza pracą na danym stanowisku osoby te pragną się rozwijać, zwiększać kwalifikacje, zdobywać nowe tytuły, a do tego mieć fajną atmosferę w pracy i zgrany zespół. Po studiach finansowych można rozpocząć pracę w środowisku finansistów, ale można także rozpocząć pracę na własny rachunek, przykładowo- można zostać aktuariuszem. Aktuariusz trudni się szeroko pojętym obliczaniem ryzyka i staje się nim po zdaniu stosownego egzaminu.
aktuariusz
Napisane przez: Friends Life
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktuariusz zwykle pracuje w ubezpieczalniach, spółkach konsultingowych i funduszach emerytalnych. Znajduje również zatrudnienie w dużych przedsiębiorstwach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie pełni funkcji dyrektora finansowego, ale czuwa nad rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi. Obszerna wiedza na temat matematyki finansowej pozwala zajmować się też wycenami firm, planów inwestycyjnych, biznesplanami oraz doradztwem transakcyjnym. W każdej większej firmie powinny być zatrzymane rezerwy finansowe na wszelkie planowe wydatki, takie jak świadczenia pracownicze, na przykład nagrody jubileuszowe, rezerwy emerytalne albo inne gratyfikacje dla personelu. Wynika to z ustawy o rachunkowości.

Czyżby ten tekst zainteresował Cię tak intensywnie, że pragniesz zaznajomić się z kolejnym? To rewelacyjnie. Więc tu kliknij, aby przeczytać (http://kontenery-ibc.pl/kategoria/pojemniki-ibc/myjnia/) dużo informacji.

Aktuariusz pilnuje, aby finanse złożone na rezerwy emerytalne (dowiedz się więcej) i inne odprawy rzeczywiście były odkładane.


Chociaż praca (zobacz umowa zlecenie emerytura) finansistów jest stresująca, z pewnością jest dobrze płatna, a zawody powiązane z obrotem pieniądza postrzegane jako prestiżowe. Jeżeli tylko jesteśmy uodpornieni na sytuacje stresowe i mamy rozwinięte umiejętności twarde, śmiało możemy wybierać studia ekonomiczne i te pokrewne księgowości i rachunkowości. Jeśli tylko będziemy dobrze wykształceni i zorientowani w świecie pieniądza, otrzymamy zatrudnienie bez kłopotu, nawet tuż po studiach.
2020/02/05, 07:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.