Jakie są rodzaje domen oraz czym się one różnią?

Aktualnie internet dla większości ludzi wydaje się być niezastąpionym narzędziem. Mógłby zostać wykorzystywany do przesyłania różnorodnego typu danych, zapewnia pracę oraz rozrywkę.


Istniejąca w nim struktura Word Wide Web zawiera między innymi miliardy witryn wirtualnych, które posiadają własne adresy.


Po jego wpisaniu widzimy stworzoną przez właściciela treść, która mogłaby tyczyć się dosłownie jakiejkolwiek problematyki. Wspomniany adres to domena, jaką bez najmniejszego kłopotu można by zakupić w internecie. Jest złożona ona z nazwy domeny oraz zakończenia. Może być ona krajowa czy regionalna czy lub klimatyzacja opole generyczne czy oraz sponsorowane (".gov" czy też ".aero"). Podane przykłady to domeny pierwszego stopnia, czyli TLD (top level domain). Nie wszystkie typy domen są do kupienia przez osoby indywidualne, jednak te zastrzeżone to zaledwie ułamek wszystkich. Prawdopodobne jest ponadto zakupienie domeny drugiego szczebla, np.


klimatyzatory, klimatyzator naścienny


Z punktu widzenia nabywcy, interesujące mogą być niektóre tego typu domeny o końcówce czy też Ponadto istnieją jeszcze domeny IDN, czyli tego typu, jakie mogą posiadać nasze znaki diakrytyczne, np. czy Istotny jest fakt, że różne domeny odróżniają się zasadą publikowania danych abonenta czy też terminem odnowienia po ukończeniu opłaconego czasu abonamentowego (najczęściej jest to jeden rok). Niektóre z nich można zakupić tylko jeżeli spełnia się określone kryteria, przykładowo domenę mogliby nabyć jedynie mieszkańcy UE, ".gov" instytucje rządowe, a ".aero" - podmioty i organizacje działające w branży samolotowej.


Więcej tekstów

Taniutki telefonik - czyli, telefony używane kontra tym, które to kupujemy razem z abonamentem

prąd
Napisane przez: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak to dobrze każdziutki z nas wie, wewnątrz obecnych czasach telefon, a w szczególności telefon typu komórkowego, jest to nieoceniony sposób komunikacji, nawet wraz z niewiarygodnie dużych odległości oraz z miejsc, gdzie niegdyś trudno było nawiązać w ogóle jakieś połączenie.


Domeny, czy raczej ich rozszerzenia, różnią się także ceną za ich kupno oraz przedłużenie. Różnice mogą być niezwykle duże, dlatego też przed zakupem domeny warto się dobrze namyślić. Jej zakup mógłby być czasem niezwykle intratną inwestycją.
2022/09/03, 08:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.