Jakie są rodzaje domen oraz czym się one różnią?

Aktualnie internet dla większości ludzi wydaje się być niezastąpionym narzędziem. Mógłby zostać wykorzystywany do przesyłania różnorodnego typu danych, zapewnia pracę oraz rozrywkę.


Istniejąca w nim struktura Word Wide Web zawiera między innymi miliardy witryn wirtualnych, które posiadają własne adresy.


Po jego wpisaniu widzimy stworzoną przez właściciela treść, która mogłaby tyczyć się dosłownie jakiejkolwiek problematyki. Wspomniany adres to domena, jaką bez najmniejszego kłopotu można by zakupić w internecie. Jest złożona ona z nazwy domeny oraz zakończenia. Może być ona krajowa czy regionalna czy lub generyczne czy oraz sponsorowane (".gov" czy też ".aero"). Podane przykłady to domeny pierwszego stopnia, czyli TLD (top level domain). Nie wszystkie typy domen są do kupienia przez osoby indywidualne, jednak te zastrzeżone to zaledwie ułamek wszystkich. Prawdopodobne jest ponadto zakupienie domeny drugiego szczebla, np.


Więcej tekstów

Gdzie kupić oryginalne pachnidło tanio?

Tablet Lark
Napisane przez: Lark
Zainspirowane przez: Lark
Czym inspirować się wybierając perfumy na podarunek? Co o perfumach mówi flakon? Perfumy to towar zbytkowny, na jakim z reguły nie da się oszczędzić. Czy to jednak prawda?


Perfumy, razem z bucikami na wysokim obcasie, torebkami i biżuterią, przynależą do grupy artykułów, które damy kupują wyjątkowo ochoczo i nieszczególnie ochoczo na nich szczędzą.


klimatyzatory, klimatyzator naścienny


Z punktu widzenia nabywcy, interesujące mogą być niektóre tego typu domeny o końcówce czy też Ponadto istnieją jeszcze domeny IDN, czyli tego typu, jakie mogą posiadać nasze znaki diakrytyczne, np. czy Istotny jest fakt, że różne domeny odróżniają się zasadą publikowania danych abonenta czy też terminem odnowienia po ukończeniu opłaconego czasu abonamentowego (najczęściej jest to jeden rok). Niektóre z nich można zakupić tylko jeżeli spełnia się określone kryteria, przykładowo domenę mogliby nabyć jedynie mieszkańcy UE, ".gov" instytucje rządowe, a ".aero" - podmioty i organizacje działające w branży samolotowej.


Domeny, czy raczej ich rozszerzenia, różnią się także ceną za ich kupno oraz przedłużenie. Różnice mogą być niezwykle duże, dlatego też przed zakupem domeny warto się dobrze namyślić. Jej zakup mógłby być czasem niezwykle intratną inwestycją.
2018/07/11, 15:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.