Z jakich powodów zalecam zostanie tłumaczem języka angielskiego?

Praktycznie od dziecka pragnąłem zostać tłumaczem. Lubiłem języki obce, a więc nie mam większego problemu z tym, aby poznawać kolejne słówka - niemieckie czy angielskie. Jednakże fakty są takie, że nie wszyscy ludzie są odpowiednimi tłumaczami. W wielu przypadkach nawet jeżeli kompletnie nie mamy problemów z danym językiem obcym, to i tak nie nadajemy się do tłumaczenia. Trudno w jakiś sposób polemizować z tym twierdzeniem - przecież w żadnym razie nie odkryłem Ameryki. No dobrze, lecz w końcu chciałbym wymienić w tym tekście atuty zostania tłumaczem.
tłumacz w pracy
Napisane przez: Joshin Yamada
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niezmiernie świetne jest to, że na ten przykład tłumacz niemieckiego warszawa może każdego miesiąca zarobić niezłe środki. Oczywiście nie przesadzam. Bardzo dobry tłumacz (więcej na temat tłumaczeń}) ma możliwość zarobić spore pieniądze, co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości. Szczególnie tacy tłumacze, którzy aż kipią energią mogą zarobić niezłe pieniądze. A więc jeśli doskonale znasz jakiś język obcy, a na dodatek masz optymalną mentalność, zapewne poradzisz sobie. Trudno myśleć w inny sposób.


Często moja praca jest nieco mocno stresująca - kiedy świadczę tzw. tłumaczenia symultaniczne. Jednakże naturalnie nie uskarżam się, bo w sumie tłumaczenia angielski to całe moje życie. Uwielbiam tłumaczyć, uważam, że to kapitalne, bardzo rozwijające zadanie. W bardzo wielu przypadkach możemy w sumie uważać, iż tłumacz generalnie nie ma dobrego życia zawodowego, nieustannie się nudzi, lecz to fałsz. Pewnie jest sporo profesji, które mają lepiej, lecz są również takie zawody, które nawet nie mają startu do mojej profesji. Poza tym, dzięki pracowaniu jako tłumacz jestem bez dwóch zdań niezależny.


Więcej tekstów

Biura tłumaczeń

Praca, biznesmen
Napisane przez: www.s-lab.pl
Zainspirowane przez: www.s-lab.pl
W czasach daleko idącej globalizacji, biegła znajomość choć trzech obcych języków zdaje się być fundamentalna. Niefortunnie niezbyt wielu spomiędzy nas dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najczęściej znany jest język angielski, jednak w zachodniej części kraju, na przykład we Wrocławiu, z uwagi na bliskość niemieckiej granicy przeważa język niemiecki.


Czyli jeżeli będę chciał trochę odpocząć od Polski, polskiego klimatu, etc., zawsze mogę pojechać do chociażby Tajlandii. Moja koleżanka przynajmniej połowę roku spędza w egzotycznych państwach. Choć tak naprawdę nie są to 100% wakacje, ponieważ tak czy siak musi pracować, to niewątpliwie jest zadowolona. Kto by nie był? A więc jak pewnie zauważyłeś, w żadnym razie nie powiem, że pracowanie jako tłumacz to nieodpowiednie zajęcie.

Nie masz pewności, jeżeli chodzi o omawiane zagadnienie? To patrz szczegóły (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/dietetyczna-dla-doroslych), a niewątpliwie dowiesz się większą ilość danych na prezentowany temat.

Tak przynajmniej uważam. Jeżeli masz jakieś pytania dot. zostania tłumaczem, bardzo serdecznie chciałbym zaprosić do zadawania pytań.
2022/04/06, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.