Drukarki przestrzenne - nowy wymiar maszyn

nauka, w niemalże każdym jej zakresie, nieustannie się rozwija. Farmaceutyka pomaga nam wyleczyć się z wielu skomplikowanych chorób, fizyka odsłania przed nami tajemnice wszechświata, Informatyka niezwykle ułatwia nam życie.


Także w dziedzinie robotyki dużo wydarzyło się ostatnimi laty. Pojawiły się bowiem maszyny, które pozwalają nam wykonać wydruki przedmiotów trójwymiarowych.


więcej o drukarce 3d
Napisane przez: kimubert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wynalezienie drukarki 3D datowane jest na koniec lat 80-tych, kiedy to była jedynie wykorzystana do wytwarzania delikatnych procesorów, z którymi obchodziła się znacznie lepiej niż ludzie zatrudnieni w fabryce. Na początku XXI wieku drukowanie trójwymiarowe stało się normą w medycynie, maszyny tego typu wykorzystywano do robienia protez, sztucznych narządów a nawet tkanek. Dzięki dużemu sukcesowi na tym polu, fabrykanci dostrzegając olbrzymi walor drukarki 3D, postanowili użyć ją na większą skalę. Od kilku lat także w Polsce, można zakupić urządzenie tego typu, pozwalające na drukowanie przestrzenne - super oferta od Bibus Menos.


Więcej tekstów

Nowinki technologiczne to aspekty, które pomagają w życiu współczesnego człowieka.

smartwatche
Napisane przez: Ted Eytan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współczesny czas jest niezwykle różnorodny. Co chwilę pokazują się jakieś innowacje praktycznie we wszystkich dziedzinach życia oraz działania społeczeństwa. W zakresie medycyny do lek na jakąś niemożliwą do wyleczenia do tej pory dolegliwość. W zakresie nauki to na przykład unowocześnione systemy operacyjne lub gadżety elektroniczne. A w dziedzinie wiedzy ekonomicznej to jakiś ultranowoczesny motyw działania gospodarki ekonomicznej danego państwa. A nowinki technologiczne pokazują się w zasadzie wszędzie.


USA
Napisane przez: Maciej Miąsik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli zastanawiasz się nad nabyciem drukarki 3D, z pewnością miło zaskoczy cię fakt, iż podstawowe modele można nabyć już za kilkaset złotych. W zależności od tworzywa, na którym chcemy pracować, inny rodzaj urządzenia będzie dla nas odpowiedni. Do użytku powszechnego wprowadzono drukarki pracujące z plastikiem, pewnymi rodzajami metali, a nawet czekoladą. Podstawą wytworu produktu jest jego projekt, który wprowadza się do komputera urządzenia. Później należy zaopatrzyć drukarkę we właściwe komponenty potrzebne do wydruku. Samo użytkowanie jest intuicyjne a gotowe projekty można nabyć w atrakcyjnej cenie.


Jeżeli chcesz wytworzyć we własnym mieszkaniu manufakturę czekoladek lub innych artykułów, nabycie drukarki 3D będzie idealnym konceptem. W niezwykle atrakcyjnej cenie otrzymamy produkt, który pozwoli nam na wielokrotne powielenie identycznego artykułu. Zaletą drukarki jest wielka oszczędność zużywanych materiałów.
2021/01/28, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.