Rozwój zawodowy absolwentów którzy kończą naukę, aspekty finansowe takiego rozwoju.

Praca od lat wpisana jest w życie dorosłych ludzi. W końcu po to ileś lat wcześniej uczęszcza się do najróżniejszych szkół, później kończy studia żeby albo otworzyć swoją firmę, albo zatrudnić się u kogoś w firmie. To właśnie w czasie lat szkolnych młode osoby uczą się teorii, w technikach czy zawodówkach odbywają również dużo praktycznych zajęć, i następnie zaczynają szukać swojego pierwszego stałego zajęcia.

Biznes
Napisane przez: OTA Photos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przeważnie jako osoby zupełnie bez doświadczenia, które dopiero stawiają pierwsze kroki w zawodowej pracy, przez pierwsze kilka miesięcy czy nawet lat uczą się wykorzystywać zdobytą w czasie studiów wiedzę przy rzeczywistych problemach. Niestety nasze szkolnictwo nie przygotowuje dobrze do zawodowej pracy, może z wyjątkiem szkół zawodowych, ale w nich umiejętności praktyczne można zdobyć na różnego rodzaju praktykach i warsztatach.

Cała reszta młodych ludzi będzie miała sporo podstaw teoretycznych, jednak będą one miały niezbyt dużo wspólnego z tym, co rzeczywiście będą wymagać właściciele firm i czego w pierwszym okresie pracy muszą się po prostu jeszcze nauczyć dodatkowo. Zaczynając swoją karierę zawodową nie należy spodziewać się zarobków na takim poziomie, jak w przypadku doświadczonych pracowników, najczęściej są one sporo niższe.

Rzecz jasna dużo zależeć będzie od firmy, w której znajdzie się zatrudnienie i umiejętności negocjacji, lecz przeważnie będzie to właśnie tak wyglądać. Wraz z upływem czasu i zdobytym doświadczeniem powinny rosnąć również wynagrodzenia, chociaż z tym niekiedy różnie też bywa.

Sporo firm docenia zatrudnionych ludzi także na płaszczyźnie zarobkowej i mają oni systematyczne podwyżki, wiążące się też ze wzrostem kompetencji zawodowych. W innych podwyżki należy sobie po prostu wyprosić, systematycznie składać podanie o podwyżkę wynagrodzenia, i co jakiś czas uda się zapewne coś osiągnąć w tej kwestii. Jeżeli to nie pomoże i nic się nie da w temacie wyższego wynagrodzenia wskórać, to przeważnie nie pozostaje nic innego, jak złożenie wypowiedzenia i poszukanie nowego, gwarantującego lepsze pieniądze pracodawcy.
2019/12/08, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.