BHP w zakładach pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) to powszechnie używana nazwa definiująca zarówno klasę przepisów a także zasad dotyczących pewnegoi higienicznego wykonywania pracy, dodatkowo jest to osobna dyscyplina wiedzy zajmująca się definiowaniem adekwatnych warunków pracy.
W zakresie bhp istnieją zagadnienia z zakresu ergonomii, medycyny pracy, ekonomiki pracy, psychologii pracy, technicznego bezpieczeństwa i innych Cała praktyka bhp odnosi się do zbioru zasad dotyczących pewnego świadczenia pracy w higienicznych warunkach.
Bezpieczeństwo w pracy
Napisane przez: cleong
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Termin bezpieczeństwo jest różnie rozumiane w wymiarze praktycznym i może odnosić się do utrzymywania niebezpieczeństwa pod kontrolą, stanu, w jakim niebezpieczeństwo istnieje na pułapie możliwym do zaaprobowania lub stanu dokładnego z normą przewidzianą dla bezpieczeństwa - źródło definicji. Dla przedsiębiorstw, które cenią czas i efektywność w pracy przygotowaliśmy szkolenia bhp okresowe w postaci samokształcenia zdalnego (na odległość). Tego typu szkolenia mają miejsce w wielu miastach, na przykład szkolenie bhp we Wrocławiu. Takie szkolenie (zobacz zarządzanie miękkie) BHP może jednak być wybrane jedynie przez pracodawców oraz osoby kierujące, także przy pomocy pracowników administracyjno-biurowych.

Szkolenie w formie samokształcenia kierunkowego polega na tym, iż uczestnicy otrzymują potrzebne materiały, wśród których znajdują się bogatego rodzaju skrypty, przepisy prawne i pytania kontrolne.

Odzież ochronna
Napisane przez: Husqvarna
Zainspirowane przez: Husqvarna
Dzięki temu możliwe jest łatwe przyswojenie problematyki szkolenia BHP. Sporym ułatwieniem jest tutaj kontakt mailowy z organizatorem, który w razie pytań oraz wątpliwości objaśni je. Po opanowaniu konkretnego materiału odbywa się egzamin, który ma formę testu. Zgodnie z kodeksem pracy: „Nie wolno dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on niezbędnych kwalifikacji albo potrzebnych umiejętności, i dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (…) Kto, będąc odpowiedzialnym za stan bezpieczeństwa i czystości pracy lub kierując pracobiorcami bądź innymi jednostkami fizycznymi, nie przestrzega regulaminu czy też zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, podlega karze grzywny od 1.000 zł do 30.000 zł.”


Więcej tekstów

Sprzęty marki sigma przystępne w Szczecinie - w jakich miejscach wyszukiwać?

cyfrowka
Napisane przez: Alex Jun
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozwój fotografii jest zauważany aktualnie w zasadzie wszędzie. Wiele osób zakłada swoją działalność gospodarczą w tej specjalizacji, pozostali szkolą się na fachowych kursach i poszukują szans rozwoju. Nie ulega wątpliwości, że mnóstwo ludzi traktuje to jak hobby, które jest świetną możliwością zabawy na każdy dzień.

Każdy z zatrudnionych pracowników powinien przejść takie szkolenie, to powinność pracodawcy, żeby to zagwarantować - szczegóły. W niektórych firmach zaniedbuje się tego typu szkolenia uważając, że nic one nie wnoszą do tematu, że właściwie nic nikomu nie grozi, nie ma się czego obawiać. To błąd! A najbardziej się o tym przekonujemy już po tym, jak się coś niedobrego wydarzy.
2019/09/05, 22:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.