Czym jest i do czego posługuje znana ze Skandynawii lampa antydepresyjna?

Jeżeli jesteś personą, która choruje na depresję, jest ciągle apatyczna oraz zmęczona, nie martw się. Czy wiesz, że istnieje taka piosenka pod tytułem Uśmiechnij się. Jest ona bardzo optymistyczna i bezdyskusyjnie poprawi Tobie nastrój.


A jeżeli tak się nie wydarzy, to jest jeszcze jedno wyjście.


Często używana w takich przypadkach w Skandynawii jest tzw. lampa depresja. W tamtejszych państwach utrzymuje się stosunkowo nieznaczny dostęp do światła dziennego, co wywołuje takowe właśnie objawy (Ilumina - oferta). Tego typu lampa depresja, w odróżnieniu od lampy ze zwykłą żarówką, świeci bardzo jasnym światłem, czym naśladuje oczywiście światło dzienne, którego brak przyczynia się akurat na nasze zdrowie. Co prawda nasza ojczyzna to nie Szwecja, jednak okoliczności, jakie mamy w Polsce w okresie zimowym są bardzo analogiczne do tego typu, jakie na co dzień spotykają naszych północnych znajomych. Kuracja za pomocą lampy depresja jest tak skuteczna, iż powstała cała branża przywracania do sprawności przy wykorzystaniu tego typu akurat metody . Określana jest ona jako światłoterapia albo fototerapia. Analogicznie jak wspomniana technika, sama lampa również posiada inne określenia.


Więcej tekstów

Opieka nad maleństwem bywa niezwykle absorbująca, dlatego warto kupić przyrząd, który da nam możliwość słyszeć dziecko z każdego miejsca w mieszkaniu

Wyposażenie
Napisane przez: OiMax
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/
Twierdzi się, że opieka nad maleństwem to zatrudnienie na pełen etat. Należy je przecież często karmić oraz przewijać. Jednakże, nawet kiedy śpi, trzeba je doglądać.


Często gdy niemowlaczek śpi, jego matka może na chwilę również odpocząć lub zająć się wieloma ważnymi kwestiami.


sklep - landszaft
Napisane przez: Sascha Kohlmann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Takowym synonimem nazwy lampa depresja jest fraza lampa antydepresyjna. Oczywiście jak najbardziej można stosować te nazwy zamiennie. Sama lampa antydepresyjna nie jest wyjątkowo kosztowna, kosztuje nawet około 200-300 zł.


Dla co poniektórych ludzi ciekawostką może być, iż lampa antydepresyjna jest wyrobem medycznym w rozumieniu właściwej ustawy, spełnia wymagania Dyrektywy 93/42/EEC oraz jest wpisana do Rejestru Wyrobów Medycznych. A jakie zyski niesie lampa antydepresyjna? Jak sama nazwa sugeruje, skutkiem jej działania jest polepszenie samopoczucia.
2019/06/02, 01:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.