Instruktaże z BHP - potrzebne informacje

Przeprowadzenie szkolenia BHP przez chlebodawcę to jego obowiązek nie tylko przed rozpoczęciem świadczenia pracy przez pracownika. Jest ono bowiem ważne tylko przez jakiś czas. Podstawę ustawową omawianego obowiązku pracodawcy stanowią przepisy zarządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Na ich gruncie powinien on zapewnić pracobiorcom odbycie szkolenia tyczącego się BHP. Tyczy się to wszelkich pracobiorców zaangażowanych na stanowiskach robotniczych, administracyjno-biurowych a także tzw. kadry kierowniczej - niezależnie od wykonywanych przez nich działań.


specjalne przeszkolenie
Napisane przez: OknoPlus
Zainspirowane przez: OknoPlus
Czym jest szkolenie BHP? Istnieją rozmaite typy szkoleń BHP. Są to: szkolenie wstępne ogólne, instruktaż stanowiskowy, instruktaż okresowy. Treść poznawcza instruktaży różni się zależnie od posady pracowników, stąd instruktaże stanowiskowe jak też instruktaże okresowe realizowane są oddzielnie dla różnorodnych grup pracobiorców i w różnych terminach od chwili zaangażowania. W trakcie odbywania instruktażu ogólnego obecni mogą być jednak pracownicy należący do rozmaitych grup stanowisk.

Aranżowane co jakiś okres szkolenia BHP w Łodzi posiadają za zadanie zaznajomić pracowników z nowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, jak także przypomnienie im najistotniejszych kwestii.

Ten niezwykle ciekawy post posiada swe kontynuacje na następnych odsłonach. Kliknij więc na łącze do www i przejrzyj je.

Wymagane jest ich odbycie przez: osoby będące chlebodawcami oraz inne osoby zarządzające pracownikami, w szczególności dyrektorów i mistrzów, pracobiorców zaangażowanych na posadach robotniczych, pracowników inżynieryjno-technicznych, w tym architektów, konstruktorów maszyn a także innych przyrządów technicznych, organizatorów produkcji, pracobiorców administracyjno-biurowych i innych nie wyszczególnionych w pozostałych punktach, jakich zakres pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, niebezpieczne.


na szkoleniu BHP
Napisane przez: Campus Party Brasil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Termin pierwszego szkolenia okresowego osób przynależących do kadry kierowniczej przeprowadzane jest w terminie 6 miesięcy od zaczęcia przez nich pracy na konkretnym stanowisku. W przypadku ludzi zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, inżynieryjno-technicznych oraz dla pracowników administracyjno-biurowych pierwszy kurs periodyczny realizowany jest w ciągu 12 miesięcy od chwili zaangażowania. Określenia częstotliwości jak też czasu trwania następnych szkoleń okresowych dokonuje pracodawca po konsultacji z robotnikami albo ich przedstawicielami.
2020/04/18, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.