Jak wybrać właściwy komputer stacjonarny do gier?

Kupując komputer do gier powinno się zwrócić baczną uwagę na kilka ważkich rzeczy. Jeśli potrzebujemy mieć faktycznie dobry komputer stacjonarny do gier to bezsprzecznie musimy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Komputer, który ma służyć do grania nade wszystko musi posiadać stosowną kartę graficzną, intensywny procesor, pamięć RAM, a także wydajny zasilacz i chłodzenie.
rozrywka
Napisane przez: Kevin Jarrett
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Właściwa karta graficzna w kompie oddziałuje na lepsze rezultaty wizualne wyświetlane na ekranie monitora. Kolorystyka oraz jej jakość jest wtenczas na najwyższym poziomie, a takie szczegóły są nadzwyczaj znaczące w trakcie grania w gry. Najświeższe gry komputerowe niekiedy są niezwykle wymagające, wskutek tego jeśli potrzebujemy, aby nasz komputer pogotowie komputerowe gdańsk nadawał się nie wyłącznie na starsze, lecz także nowsze wersje gier - wyłońmy właściwą kartę graficzną. Musimy też zwrócić uwagę na procesor, gdyż mocny procesor (jednakowo jak karta graficzna) oddziałuje na uzyskanie lepszej jakości. Pożądane byłoby wybrać kartę i procesor, które będą cechować się pokrewnymi parametrami i będą ze sobą zgodne. Wyśmienite komputery do gier muszą mieć także stosowną pamięć RAM - sprawdź ofertę na stronie, jaka wpływa na efektywność gier i ich płynność. Ważkim elementem jest również chłodzenie komputera, które zezwala na utrzymanie niskiej temperatury każdych podzespołów. To ważny fragment, w szczególności jeżeli gramy długo oraz nagminnie. Chłodzenie winno odbywać się w środku obudowy komputera, oraz także osobno na karcie graficznej i przy procesorze.


Więcej tekstów

PC dla zapalonego gracza

Gracz komputerowy
Napisane przez: dfactory
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Popularność gier komputerowych wzrasta z roku na rok. Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego typu wydarzenia powiązane z tym biznesem. Jest to widoczne choćby w organizowanych na Górnym Śląsku zawodach Extreme Masters, gdzie zespoły z różnych krajów walczą o trofea w kilku grach video.

więcej dowiesz się na pcstore.pl
Napisane przez: Intel Free Press
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zasilacz jest także istotnym podzespołem. Kupując zasilacz do komputera, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, która powinna być dostosowana do karty graficznej i do procesora. Sprawność zasilacza oddziałuje na ilość energii, która jest dostarczana do podzespołów, w związku z tym pożądane byłoby wybrać porządny zasilacz o dobrych parametrach technicznych. Do tego zasilacz też powinien mieć oddzielne chłodzenie. Na rynku odkryjemy w dzisiejszych czasach rozległy asortyment podzespołów ofiarowanych do komputerów do gier.
2019/09/16, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.