W jaki sposób dokonać wyceny swojej nieruchomości?

Coraz mniej ludzi w naszym kraju decyduje się zakupić dom. Oczywiście najbardziej znaczącą przyczyną tego stanu rzeczy jest wciąż skomplikowana sytuacja ekonomiczna państwa, zatem nawet zamożni Polacy decydują się poczekać na podjęcie decyzji. Poza tym, polskie banki o wiele mniej chętnie decydują się na zaufanie człowiekowi - nietrudno zauważyć większą ilość odmów kredytów. W jaki sposób zatem żyć? W jaki sposób sprzedać swoją nieruchomość? Na szczęście ten człowiek, który pozna sztuczki zwiększające sprzedaż, a do tego umiejętnie podejdzie do wszelkich działań, może bez większego kłopotu sprzedać dom.

nieruchomość na sprzedaż
Napisane przez: Mark Moz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Być może to trochę zbytnio optymistyczny osąd, lecz generalnie jest tak, że jeżeli solidnie ogarniemy ten temat, pewnie nie będziemy oczekiwali na kupca przez wiele czasu. A naturalnie nie można przesadnie obniżać ceny, bo to dla nas całkowicie nieopłacalne. Fajnie, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może profesjonalnie ocenić wartość domu, działki, itp. Trzeba korzystać z usług wykonywanych przez rzeczoznawcę, bo w zasadzie jest to jedyna osoba, która potrafi się tym zająć. Gdy ocenimy wartość swoim okiem, zapewne znacząco zawyżymy albo obniżymy jego wartość. To niemalże pewne.

Nie możemy zbytnio się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości raczej nie przypadnie nam do gustu - pokaż szczegóły. Przecież rzeczoznawca ma dużo większą wiedzę, bardzo duże doświadczenie, oszacował w końcu dziesiątki nieruchomości. To wyraźnie pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu jakby nie patrzeć należałoby zaufać.

Warto także wiedzieć, iż absolutna większość Polaków, Rumunów, Brytyjczyków czy Kanadyjczyków to wzrokowcy. A więc bardzo istotne jest to, aby przed wpuszczeniem do swojego domu, miejmy taką nadzieję, że już przez krótki czas, najzwyczajniej w świecie spowodować, iż dom będzie ładniejszy, aniżeli zazwyczaj. To niesamowicie istotna sprawa, bo w końcu z całą pewnością bardzo nam zależy na szybkiej sprzedaży domu. Nie możemy również zakładać, że poszukiwanie nabywców przez Internet jest aktualnie tak czy siak niekonieczne . Tego typu rozumowanie jest błędne. Obecność w Sieci zwiększa szanse na pozbycie się nieruchomości.
2018/06/21, 16:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.