Na zakupy do niemieckiego sąsiada

Towary z Niemiec
Zainspirowane przez: http://www.luna24.pl/
Ogromną i cały czas wzrastającą popularnością na polskim rynku cieszą się rozmaite produkty z Niemiec.
Dostępne są w wielu miejscach – w hurtowniach, na bazarach, a także w osobnych sklepach. Coraz częściej widzi się punkty sprzedaży o tego typu ofercie, zarówno w większych metropoliach, jak i mniejszych miejscowościach. Słodycze oraz inne towary spożywcze, takie jak kawa, artykuły puszkowane, przyprawy, a przede wszystkim środki chemiczne kupowane są najchętniej.

Sympatykom rzetelnej informacji zalecam ten serwis (https://prezero.com/pl/niebezpieczne-odpady/), ponieważ nie dość, że mówi on o zbliżonej kwestii, to wykonuje to też w niesamowicie pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Ich popularność zależy od wielu elementów, z których jedynie część jest realna.


Niemiecka chemia gospodarcza
Najbardziej poszukiwaną i najchętniej kupowaną grupą produktów jest chemia z Niemiec. Co ciekawe, ogromną popularnością w kraju cieszą się towary tych samych marek, które występują w Polsce. Dzieje się tak, gdyż spora grupa ludzi uważa niemieckie towary za lepsze od krajowych, o wyższej jakości i wydajności. Najważniejszym przykładem mogą być niemieckie proszki do prania. Wiele typów powtarza się w Polsce i w Niemczech, a wytwarzane są w większej części przez dwa najbardziej znaczące koncerny – Henkel oraz Procter & Gamble. Nie mniejszą popularnością powodzeniem cieszą się kosmetyki, jak na przykład kosmetyki zapachowe, dezodoranty, żele pod prysznic.

Dlaczego popularne są niemieckie produkty?
Jak nadmieniono wyżej, wielu mieszkańców kraju uznaje zagraniczne produkty za lepsze od polskich. Istnieje przekonanie, że niemieckie proszki do prania odznaczają się wyższą wydajnością. Wynika to z faktu, że w Niemczech proszki są bardziej skoncentrowane, co umożliwia wykorzystywanie mniejszej ilości za jednym razem. Gdy jednak porówna się ceny, zauważyć można, że koszty wykorzystywania proszku z Polski oraz tej samej marki niemieckiej są na równym poziomie. Inna sytuacja występuje w przypadku towarów spożywczych. Słodycze z Niemiec uznaje się nierzadko za smaczniejsze i bardziej zróżnicowane. Poza tym za zachodnią granicą można nabyć więcej odmian słodyczy cenionych marek niż w kraju. Zanim więc dany rodzaj będzie w sprzedaży w kraju, można go dostać w punkcie z produktami z Niemiec.
Napisane przez: k.s.
2022/04/07, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.