Jak stworzyć własną stronę internetową oraz w jaki sposób dobrać właściwą domenę?

Każdy, kto prowadzi swój biznes powinien prowadzić własną stronę internetową. Strona powinna zwać się tak samo jak firma. W ten sposób buduje się rozpoznawalną markę.
internet
Napisane przez: OhioStateEngineering
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dodatkowo adres witryny winien być zwięzły oraz maksymalnie krótki. Im mniej liter i cyfr, tym lepiej. Wybór nazwy nie jest łatwy, ponieważ w internecie panuje coraz większy "ścisk". Większość ciekawych adresów jest już dawno niedostępnych. Niemniej jednak nazwa domeny powinna wyrażać charakter prowadzonej działalności. Wiedząc już jak musi tytułować się dana witryna internetowa trzeba sprawdzić, czy jest ona niezajęta.

Więcej tekstów

Prędkie szukanie domen za sprawą łatwej wyszukiwarki

wyszukiwanie domen
Napisane przez: LibreCon Bilbao
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecnie multum firm zajmuje się wyszukiwaniem, sprzedażą oraz rejestracją domen. Wchodząc na stronę internetową takiej firmy niesłychanie często można się natknąć na wyszukiwarkę domen, dzięki której możesz w pojedynkę sprawdzić oraz wyszukać wolne domeny. Wśród najpopularniejszych domen globalnych możemy wyróżnić takie domeny, jak net, org, eu, tv lub też com.


By to zrobić należy odnaleźć firmę proponującą sprzedaż domen w sieci. Na jej stronie znajduje się odpowiednie pole w którym podaje się wyszukaną nazwę i dobiera domenę. Program automatycznie sprawdza, czy wybrany adres strony internetowej jest niezajęty. W sytuacji, gdy krótki adres będzie niedostępny warto sprawdzić nazwy składające się z dwóch członów. W takim przypadku trzeba wykupić dwie domeny. Jedną należy wziąć z myślnikiem a kolejną bez odstępu. To działanie sprawia, iż przedsiębiorca nie straci ruchu na stronie z powodu omyłki klientów, jeśli źle wpiszą adres internetowy. Najpopularniejsza w Polsce jest domena z rozszerzeniem .pl.


internet
Napisane przez: Highways Agency
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To od niej trzeba zacząć poszukiwania. Jeżeli wybrana domena jest już niedostępna zamiast przekształcania nazwy warto zbadać dostępność przy innych rozszerzeniach typu .org, .biz, .net. Końcówki te są rzadziej używane, zatem zwiększa się szansa na to, iż wyszukany adres będzie wolny. Rozwiązania typu .com.pl, .org.pl należy brać pod uwagę w ostateczności. Obecnie firmy które oferują sprzedaż domen zauważyły, że polscy właściciele firm bardzo chętnie wykupują rozszerzenie .eu. Najczęściej wybierają ją, gdyż wiele chwytliwych nazw jest wciąż dostępnych.

Jednak trzeba pamiętać że rozszerzenie powinno być związane z przeznaczeniem strony oraz regionem. Można namyślić się na ofertę często nieodpłatnych domen lokalnych. Pewne jest, iż domena własnej firmy nie powinna być nieprzemyślana.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to śmiało przekonaj się, co jest w ofercie (https://www.shoplet.pl/40-komputery-dell), która tyczy się tej samej kwestii.

Źle dobrana zmniejsza popularność witryny i może odesłać nawet do firm konkurencyjnych.

Domena musi brzmieć tak aby nie było kłopotu z przekazaniem jej nazwy przez podczas rozmowy przez telefon. należy o to zadbać aby witryna internetowa stała się wizytówką firmy.
2021/01/09, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.