W jaki sposób dwudziestokilkuletni utalentowani polscy artyści starają się zarobić na chleb

Bycie artystą w dzisiejszych latach nie jest proste i jedynie na pocieszenie można wspomnieć, że najprawdopodobniej nigdy nie było. Uczęszczanie do podstawowej szkoły muzycznej wcale nie wróży świetlanej przyszłości na scenie - zazwyczaj przyszły sukces finalizuje się tym, że muzyk, który kiedyś z wielką ćwiczył gamy, teraz nie wie nawet, gdzie jest położony jego mandolina.
lokal do wynajęcia
Napisane przez: Hamner_Fotos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gros osób woli jednak posiadanie konkretnego fachu, który do tego umożliwi zarobienie niemałych środków finansowych. Tylko nieliczni mogą liczyć na uśmiech Fortuny i robią zawrotną karierę jako np. członkowie kapel znanych w regionie a nawet w całej Polsce. Chyba najtrudniej mają ci, którzy skończyli studia muzyczne i są wykwalifikowanymi gitarzystami bądź pianistami, gotowymi do tego, żeby pracować w uznanej orkiestrze. Jednakże taką pracę mogą wykonywać jedynie nieliczni, natomiast pozostali muszą wykazać się inwencją twórczą, aby połączyć swoje zainteresowania z pracą zarobkową. Dla niektórych zbawienna okazuje się oprawa muzyczna imprez. Takie hasło jest najczęściej łączone z istotnymi wydarzeniami w życiu członka rodziny. Kontrabasistka może zagrać podczas ceremonii ślubnych, bo Ave Maria w interpretacji takiej muzyczki w każdym przypadku będzie wzruszać zaproszonych gości.

Więcej tekstów

Przydatne wskazówki dla osób które planują zmienić swój zawód.

firma
Napisane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktualnie jest coraz mniejsza liczba osób, jakie zaczynają pracę u jednego pracodawcy i doczekują tam emerytury. Najczęściej podczas swojej kariery zawodowej kilka razy będzie się zmieniać pracodawcę, a nierzadko uczy także zupełnie nowego zawodu. Jeżeli w jakimś mieście przykładowo będzie brakować ofert z danej branży, to będą trzy możliwości. Albo wcale się nie będzie pracować, czekając długi czas na coś ciekawego, albo pojedzie się do innej miejscowości, albo zdobędzie się nową wiedzę i zacznie kolejny rozdział w życiu zawodowym. Oczywiście nie w każdym przypadku się tak da, bo wiele zawodów wymaga nie tylko konkretnych predyspozycji, lecz również i wykształcenia. Jeśli więc w jakimś mieście ukażą się oferty pracy psycholog, to one będą akurat skierowane tylko do osób mających skończone odpowiednie studia. Przeważnie nie będzie możliwości na to, żeby mając ileś lat pracy za sobą rozpoczynać od początku naukę w takim zawodzie, więc ogłoszenia takie będą kierowane jedynie do osób, które już mają właściwe kwalifikacje. Psycholog, praca – zobacz oferty


Co dwie głowy, to nie jedna - tak przynajmniej komunikuje powszechnie znane porzekadło. A z pewnością nie odkryjemy Ameryki, jeżeli znamy, że w zespole jest o wiele raźniej. Nic dziwnego w tym, że ci bardziej rozgarnięci perkusiści szukają kompanów, aby razem muzykować. Tym samym propozycja znacznie się poszerza i staje się dla potencjalnych usługobiorców bardziej atrakcyjną. Występ indywidualny nie jest tak spektakularny, jak występ kapeli, a jedna wiolonczelistka to nie to samo, co kwartet smyczkowy na ślub. I w ten sposób fraza oprawa muzyczna imprez zyskuje na jeszcze jednym znaczeniu.

Własna działalność biznesowa wymaga tego, aby taki muzyk przedsiębiorca poświęcał czas na sprawy czysto organizacyjne. Trzeba ustalić, kto będzie odbierał telefony, redagował witrynę internetową i kto zajmie się public relations. A kiedy taki biznes się rozkręci, to może nawet niektórzy pomyślą o zatrudnieniu dodatkowej osoby, która w profesjonalny sposób będzie codziennie odpowiadać na maile.
2021/03/03, 08:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.