Z którymi elementami powinno się się zapoznać rozpoczynając przygodę z automatyką?

Nie da się zanegować faktu, że automatyka jest jedną z domen naszego życia, która wywarła duży wpływ na tok produkcji różnorodnych elementów. Procesy automatyzacyjne bowiem w poważny sposób uprościły realizowanie dużej ilości czynności, które kiedyś byliśmy przymuszeni wykonywać manualnie. Dla wielu z nas jednak gałąź automatyki pozostaje dalej względnie zagadkowa. Jej zawiłość technologiczna jest bowiem szeroka.
Pragniemy poszerzać wiedzę w tym przedmiocie, niemniej jednak w szeregu przypadków nie wiemy w jakim kierunku powinniśmy wykonać pierwszy krok. Kluczem do sukcesu w tym przedmiocie jest zaznajomienie się z fundamentalnymi elementami, które są w dniu dzisiejszym stosowane w rozlegle pojętej automatyce. Chyba żaden specjalista nie jest sobie w stanie zobaczyć w wyobraźni skutecznie funkcjonującego przedsiębiorstwa bez znacznego wsparcia, które zapewniają dzisiejsze rozwiązania automatyczne. Które pojęcia powinniśmy w związku z tym obowiązkowo przyswoić, jeżeli zależy nam na zrozumieniu zagadnień z automatyki?

Początkowym elementem, jakiego znajomość działania musimy zrozumieć, to szeroko rozumiane sterowniki PLC. Są one podstawowym elementem, który ustala pracę maszyny lub innego urządzenia służącego do procesu wytwórczego.
Siemens
Napisane przez: D+H
Zainspirowane przez: D+H
W swojej budowie muszą one zostać stosownie dostosowane do naszej maszyny, aby mogły nam w w czasie przyszłym bezusterkowo służyć. Ich idealnym przykładem są moduły Simatic s7-200 lub Siemens s7-200, które od lat wyróżniane są przez znawców dziedziny automatyki.

Niemniej jednak główne sterowniki nie są jedynymi elementami, które znajdują wykorzystanie w toku wytwórczym.


Więcej tekstów

prekursorskie wyroby automatyki

Softstarty
Napisane przez: Wagner Tamanaha
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Firma Pilz to rozwojowe, nowatorskie przedsiębiorstwo w branży techniki automatyzacyjnej.
Jako ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ludzi, maszyn i środowiska, firma Pilz proponuje na całym globie wyjścia dostosowane do osobistych żądań klientów ze każdych gałęzi przemysłu.
W naszym rozszerzaniu wiedzy musimy również zwrócić uwagę na znaczące elementy, który stanowią czujniki indukcyjne.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej (http://www.guitarproject.pl/c/129/narzedzia-lutnictwo.html) o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Są one obiektywnie ważnym składnikiem, który przekłada się na pewne i bezawaryjne funkcjonowanie maszyny. Nie możemy zapomnieć o zaopatrzeniu zasilania do naszej maszyny, jakie najlepiej musi zostać urzeczywistnione przez zasilacze Mean Well. Ich wybór zaopatrywany nam przez fabrykantów jest rozległy, w następstwie tego bez kłopotu dopasujemy je do naszych systemów urządzeń.
2020/03/31, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.