Jak najkorzystniej wydajnie pracować? W domu czy w firmie? Co wolisz

Większości z nas praca kojarzy się jednoznacznie, z kilkoma negatywnymi rzeczami. A to musimy wstawać rano i to co najmniej przez pięć razy w tygodniu, musimy siedzieć w niej po osiem godzin dziennie, ciągle stres, wieczne wymagania i zero świętego spokoju... Są również pozytywy: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, jakie zawieramy w pracy. Ponadto, wielu potrzebuje po prostu ludzi, ażeby normalnie działać. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie pracy w domu, samodzielnie, bez kontaktu z pozostałymi pracownikami. Jeśli jednak wierzyć analitykom. w niedalekiej przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych freelancerów, czyli osób pracujących właśnie w domu.
impreza
Napisane przez: FotoPlus Collective
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wszystkiemu winny rynek pracy, a raczej koniec pewnej epoki, gdzie każdy miał odpowiednią umowę gwarantującą normalne życie. Dzisiaj, przy ciągle zmniejszanych kosztach pracy, przy bardziej luźnym podejściu do pracownika zarysowuje się nowy trend: już niedługo praca w domu stanie się czymś normalnym ((link do artykułu)). W dzisiejszych czasach ludzie tak zatrudnieni nie do końca są traktowani na poważnie. Wielu myśli, że kiedy się siedzi w domu, to na pewno nic się nie robi. Wiadomo, że to niesprawiedliwa opinia, choć osoby, które chcą coś osiągnąć będąc zatrudnione w domu powinny nauczyć się prawdziwej samodyscypliny. Dodatkowo, tego typu osoby muszą zapomnieć o profitach, jakie przynosi praca w firmie, na przykład, różne atrakcje na imprezy firmowe.


Więcej tekstów

Rozwój zawodowy absolwentów którzy kończą naukę, aspekty finansowe takiego rozwoju.

Negocjowanie wynagrodzenia
Napisane przez: Kat Veilux
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Praca od lat jest wpisana w życie dorosłych ludzi. Przecież po to kilkanaście lat uczęszcza się do różnych szkół, później kończy studia aby albo otworzyć swoją firmę, albo pracować u kogoś w firmie. To przecież podczas lat szkolnych młode osoby uczą się teorii, w technikach czy zawodówkach odbywają także sporo praktycznych zajęć, i następnie szukają swojego pierwszego stałego zajęcia.


Oczywiście, są różne formy pracy w domu, co więcej, w wielu zawodach po prostu nie da się tak być zatrudnionym. Wielu ludzi ma zwyczajną umowę o pracę, ale pracodawca może podjąć decyzję, iż zatrudniony nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do pracy to komputer z dostępem do internetu, a obecnie to standard. Takie osoby powinny jednak stawić się o konkretnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednakże norma, niektórzy zamiast ilości godzin (zobacz ile godzin pracy ma miesiąc) rozliczają się za
impreza
Napisane przez: Franz Johann Morgenbesser
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
wykonane projekty. Istnieją również osoby, które nie mają żadnej umowy (można zobaczyć tutaj), ale same muszą starać się o zlecenia.

Omawiany temat niewątpliwie ma ciekawe dane, ale aby zdobyć ich jeszcze większą ilość prześledź tekst, który jest niezwykle intrygujący.

Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Ciężko powiedzieć, jaki tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Wiele osób woli samotność i skupienie, źle się czuje, kiedy wszędzie jest wielu ludzi, nie może się w takiej sytuacji skupić, więc efekty pracy są gorsze. Inni natomiast kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby wyrok. Najlepiej to pracować trochę z ludźmi, a trochę samemu, ten ideał jednak jest ciężki do zrealizowania.
2021/02/23, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.