W aktualnych czasach nie tylko komputer wykorzystujemy do surfowania po sieci.

Popularne stały się także smartfony oraz tablety, na których z powodzeniem można przeglądać witryny internetowe, więc mobilne strony to dzisiaj warunek każdej firmy, która chce powiększyć grono klientów i dawać możliwość dogodnego dostępu do informacji, które udostępniają.


Przekonajmy się, jakie atuty wiążą się z niniejszym rozwiązaniem.
Należy rozpocząć od tego, iż strona mobilna utworzona jest jedynie pod mobilne sprzęty, ponieważ ma inną grafikę, sposób nawigowania, a także domenę – wszystko dostosowane do mniejszych gabarytów ekranu – dlatego też nie może wyglądać jak wersja standardowa. Nadrzędnym warunkiem witryny mobilnej jest jej momentalne ładowanie po rozpoznaniu, iż internauta wszedł na nią z urządzenia przenośnego. To misja programistów pilnujących wdrożenia nowego kodu. Co zatem zyskuje zaciekawiona osoba?
Nokia X7
Napisane przez: Nokia
Zainspirowane przez: Nokia

Przede wszystkim dogodność przeglądania, ponieważ strona natychmiast dostosowując się do ekranu nie zmusza do stałego przesuwania palcem treści oraz powiększania jej, gdyż inaczej ciężko byłoby cokolwiek przeczytać. (Zobacz co to handel mobilny). Czcionka jest odpowiednia do ekranu, a nagłówki należycie zmniejszone, by nie przesłaniały nam całego widoku. Tak samo okrojone są pliki graficzne, jakie na normalnej stronie mogą zajmować nawet cały ekran. Dzięki temu cały portal ładuje się o wiele szybciej, aniżeli gdybyśmy chcieli wejść na desktopową wersję strony z telefonu. Dodatkowo strony mobilne są prostsze do wdrożenia, gdyż istnieje wiele gotowych szablonów, jakie można wykorzystać na swoim serwisie i zdecydowanie zintensyfikować wszystkie działania. Co więcej nie ma kłopotu z zamieszczeniem stron wyżej w wynikach wyszukiwania, bowiem wyszukiwarki bez trudności rozpoznają mobilne strony.


Nie da się ukryć, że warto jest zoptymalizować swoje strony do wersji mobilnej i umożliwić internautom wygodne korzystanie z naszych portali, co jest niebywale istotne w przypadku sklepów internetowych. Konsument mający pozytywne doświadczenia chętniej wróci do naszego sklepu oraz dokona następnych zakupów niż osoba, która z trudem kliknęła w wybrany artykuł i umieściła go w koszyku.

Masz w planach zdobyć inne dane na ten wątek? Z pewnością notka z witryny (http://www.cyfrowe.pl/kalibratory-kolorow,1,35.html) też je posiada, zatem kliknij tutaj i poznaj je starannie.

Dobrze jest wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

Więcej na
2019/12/29, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.