Informatyczne bezpieczeństwo w firmach, czyli w jaki sposób zapewnić nieprzerwane działanie infrastruktury informatycznej

Dzisiaj mało która firma poradzić sobie może bez komputerów. Nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm większość pracowników posiada jakieś komputery czy laptopy, na jakich wykonuje swój zakres obowiązków. W firmach większych urządzeń jest znacznie więcej, oprócz tego pojawić się mogą urządzenia sieciowe, albo serwery na używane oprogramowanie.

praca przy komputerze
Napisane przez: Intel Free Press
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Im urządzeń będzie większa ilość, tym więcej może się z nimi pojawić problemów, dlatego też we wszystkich przypadkach bardzo istotne jest takie zaplanowanie całości, aby działała szybko, wydajnie i co najważniejsze w pełni bezpiecznie. Przy komputerach i laptopach najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo (Olsztyn tapety i fototapety).

Trzeba instalować tylko oryginalne, legalne oprogramowanie, nie można także zapomnieć o programach antywirusowych i regularnych aktualizacjach. Powinno się również zapewnić pracownikom regularne kopie bezpieczeństwa. W przypadku paru pracowników może to być zwyczajnie kopiowanie istotnych danych na dodatkowy dysk, w większych warto zautomatyzować pracę korzystając z jakiś specjalnych programów do backupów.

oprogramowanie
Napisane przez: Billie Ward
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W wielu firmach bardzo ważne jest zapewnienie ciągłego funkcjonowania sieci i serwerów, szczególnie w większych firmach ma to ogromne znaczenie. Koszty związane z awarią infrastruktury informatycznej sięgać mogą setek tysięcy złotych, tak więc należy trochę więcej zainwestować w dobre urządzenia i zapewnić tym sobie samym ciągłość działania całości. Podstawą są tutaj porządne urządzenia - po pierwsze mają one dużo lepszą jakość, a poza tym w sytuacjach kryzysowych liczyć będzie można na profesjonalną pomoc serwisu.

Szczególnie dotyczy to serwerów, na jakich działają ważne dla firmy aplikacje, wybierając tego typu urządzenie warto pomyśleć o powieleniu najczęściej się psujących podzespołów (link do strony). Dobrym zwyczajem jest również posiadanie zapasowej maszyny, na jakiej skopiowane są najnowsze zrzuty danych, w przypadku awarii jednego komputera można przy takim rozwiązaniu szybko się przenieść na zapasowy i móc dalej pracować.
2019/03/21, 13:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.