Kalibracja alkomatów winna być realizowana systematycznie. Warto kupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o potrzebie przeprowadzenia tego procesu

O bezpieczeństwo na drodze powinny dbać nie tylko odpowiednie służby, ale przede wszystkim sami kierowcy i piesi. Na to bezpieczeństwo, składa się wiele czynników, aczkolwiek najważniejsze jest unikanie różnych używek nim znajdziemy się za kierownicą, które mogłyby powodować osłabienie naszej orientacji i reakcji w terenie. W tym celu jak najbardziej sensowne jest badanie alkomatami.


Z powodu braku trzeźwości co miesiąc ginie na naszych drogach mnóstwo przypadkowych osób. Jak mówi kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego zawartość przekracza więcej niż 0,5 promila, jesteśmy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola tego rodzaju nie byłaby możliwa. Te bardzo często małe urządzenia, pozwalają sprawdzić stan kierującego i tym samym gwarantują większe bezpieczeństwo na drodze.

Na rynku oferuje się mniej lub bardziej profesjonalne alkomaty, tak do użytku przez odpowiednie służby, jak i do własnej dyspozycji. Warto rozważyć zakup alkomatu na własną rękę, aby na bieżąco kontrolować swoje możliwości jako kierowcy. Z kupieniem urządzenia nie będziemy mieć problemu, bowiem na rynku sprzedaje się różne modele (-> poznaj więcej). Większość z nich jest prosta w obsłudze i nie wymaga większych umiejętności. Jednakże wybierając alkomat powinniśmy pamiętać, że od czasu do czasu konieczna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny
Napisane przez: Butz.2013
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Proces o którym mowa, służy w szczególności wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak aby kolejne pomiary były tak samo precyzyjne, jak tuż po zakupie sprzętu. Kalibracja alkomatów powinna być realizowana systematycznie. Korzystnym rozwiązaniem jest kupienie takich urządzeń, które w sposób automatyczny informują o konieczności zrealizowania tego procesu. Jeżeli dostrzeżemy jakieś aberracje w pracy alkomatu czy też naszym zdaniem pomiar nie jest rzetelny pamiętajmy, że zawsze można oddać urządzenie do serwisu, w celu jego przeglądu. W ten sposób będzie można wykryć błędy i uregulować urządzenie.

Czy masz trudność ze znalezieniem intrygujących danych na prezentowany wątek? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie zawiedziesz.O bezpieczeństwo na drodze powinniśmy dbać zawsze i wszędzie i nie ma od tej zasady wyjątku. Idealnym stanem byłaby sytuacja, kiedy na drogach jeżdżą tylko w pełni świadomi kierowcy, jednak z reguły tak nie jest. Dlatego czyńmy wszystko, by przy pomocy dostępnych urządzeń i rozwiązań zwiększać to bezpieczeństwo (monitoring Gdynia - link), tak z pożytkiem dla innych, jak i dla samych siebie.
2019/11/09, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.