Czym są inteligentne domy i czym charakteryzuje się ich działanie? Jakiego rodzaju mają zalety i czy korzystanie z nich jest korzystne?

Inteligentny dom to specyficzny projekt, ale jak sama nazwa określa musi cechować się inteligencją, czyli na przykład powinien wiedzieć, kiedy zapalić czy zgasić światło. Inteligentne rozwiązania domowe powinny same wybierać najbardziej odpowiednie rozwiązania. Podobnie możliwy jest inteligenty ogród, który powinien sam się podlewać, ale oczywiście wtedy, jak jest to konieczne.

Inteligentny budynek
Napisane przez: CODE_n
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystaniu danych z czujników, nasz nowoczesny system zarządzania sam potrafi dostosować się do różnorodnych okoliczności. Nie tylko do obecności domowników, lecz również do czynników zewnętrznych, czyli przykładowo temperatura, poziom nasłonecznienia czy wilgotność powierza. To powoduje, iż taki budynek zdecydowanie poprawia komfort życia.

Wspaniale przystosowany system zarządzania umożliwia na wygodne sterowanie każdym urządzeniem w takim domu, zaś z powodu wizualizacji oraz podłączenia instalacji do sieci możemy w każdej chwili kontrolować jego działanie z każdego miejsca.

Przekonaj się, że ta wskazówka z witryny (http://www.dawoj.com.pl/gwarancja-mobilnosci-w-samochodach-subaru/) nie umknie Twej uwadze, gdyż opisuje dokładnie tego typu tematykę, co tekst, który właśnie w teraz czytasz.

Tego rodzaju integracja całości instalacji z systemem alarmowym i monitoringiem przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa budynku. Inteligentny system dokonuje symulacji obecności domowników korzystając z wcześniejszych zachowań, co pozwala na zniechęcenie potencjalnych włamywaczy.

Pomysł na zbudowanie inteligentnego budynku sięga korzeniami sektora przemysłowego Stanów Zjednoczonych z lat siedemdziesiątych. Wywodzi się on z systemów kontroli produkcji zautomatyzowanej oraz optymalizacji środowiska w zakresie rozwoju roślin. Technologie a także rozwiązania, które zostały wymyślone w tym obszarze do końca 1980 roku pozwoliły na skonstruowanie systemu zarządzania budynkiem do zastosowań prywatnych i biurowych.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość wiadomości na ten temat, kliknij tutaj, to rzeczywiście świetne opracowanie tego zagadnienia.


Obecnie tego typu domy są coraz bardziej popularne i to w różnych częściach świata, również w Polsce, jak inteligentny dom Kraków. Co więcej bardzo pokaźna jest sfera aktywności mających z tym związek, odpowiednim przykładem jest automatyka budynkowa Kraków w ramach, której podejmowane są zagadnienia inteligentnych domów.

Jak prognozują fachowcy, w przyszłych latach będzie powstawała coraz większa ilość takich domów. Korzystnie więc zainteresować się tematem, ponieważ jest to tendencja bardzo ciekawa, perspektywiczna. Może za jakiś czas każdy dom będzie inteligentny.
2020/02/24, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.