Jak w praktyczny sposób da się wykorzystywać różne elektroniczne sprzęty, których jest coraz więcej.

W sklepach z elektroniką zaczyna się pojawiać bardzo dużo ciekawych gadżetów. Wiele z nich pozostaje gadżetami i ich użyteczność pozostaje na znikomym poziomie, a niektóre od samego początku znajdują wiele praktycznych zastosowań. Do tych ostatnich zaliczają się na przykład tak zwane kamery pułapki. W pierwszym odruchu wiele osób się zastanawia, jak praktycznie dałoby się użyć, lecz okazuje się, że różnych zastosowań jest dużo.

Kamery takie służą przede wszystkim do dyskretnego obserwowania danego terenu. Wykorzystują je głównie leśnicy do tropienia złodziei drzewa i kłusowników a także obserwowania zwierząt, ale rosnąca ilość prywatnych osób także się w nie zaopatruje. Zainstalowana przy garażu albo na terenie ogrodu w dyskretny sposób będzie nagrywać wszystko, co się będzie działo, a czasami da się na nagraniu zobaczyć naprawdę ciekawe rzeczy. Jednym z najpopularniejszych tego typu urządzeń na rynku jest kamera ltl acorn. W automatyczny sposób reaguje ona na jakiś ruch i zaczyna nagrywanie, ma także możliwość pracowania w podczerwieni i w każdych warunkach klimatycznych. Innym przydatnym gadżetem, tym razem wykorzystywanym przez właścicieli samochodów, są lokalizatory GPS. Funkcjonują one w oparciu o istniejące komórkowe sieci i sygnał z satelity GPS i na podstawie tych danych wyznaczają położenie kontrolowanego samochodu. Najczęściej samochodowy lokalizator gps montuje się w niewidocznym miejscu w pojeździe,tak żeby w miarę trudno było go znaleźć. Aby taki sygnalizator mógł spełniać swoje zadanie, to należy go jeszcze wyposażyć w kartę SIM jakiegoś operatora.


Więcej tekstów

Najlepsze i najszersze możliwości użytkowania sprzętów elektronicznych

Telewizory marki Philips
Napisane przez: Philips
Zainspirowane przez: Philips
Decydując się na sprzęt telewizyjny razem ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami, które często dodane są do niego w zestawie, należy zwrócić znaczną uwagę na różne wyznaczniki. Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich celów oraz w którym miejscu telewizor będzie służył. Polecane jest także zwrócenie uwagi na producenta, gdyż istnieją różne typy, jeżeli chodzi o piloty uniwersalne do telewizorów poszczególnych marek. Różne firmy wprowadzają podobne sposoby, dzięki czemu nabywając nowy telewizor nie trzeba zaopatrzyć się dodatkowo w dodatki.

kamera
Napisane przez: Intel Free Press
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest ona niezbędna do tego, aby urządzenie mogło przesłać swoją lokalizację. W takim przypadku należy zadzwonić na skonfigurowany numer, a w odpowiedzi dostanie się wiadomość zwrotną z dokładnymi współrzędnymi. Można również pozostawić lokalizator w trybie pracy ciągłej, wówczas będzie on cyklicznie przesyłał informację o aktualnym położeniu Niezwykle przydatną funkcją jest ostrzeżenie o ruchu, taka informacja jest wysyłana w przypadku, gdy obiekt z zamontowanym nadajnikiem zacznie się przemieszczać.
2018/07/12, 00:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.