Nowe pojęcia, które znamy, ale których definicji nie znamy. Oto przykłady takich zagadnień

W dzisiejszych czasach stykamy się z rożnymi pojęciami, które pojawiły się niedawno, najczęściej są to obco brzmiące nazwy. Nie każdy wie o czym mowa, dlatego często są z tym problemy. Spróbujmy wyjaśnić trzy całkiem interesujące zagadnienia, które wciąż obijają się o uszy.

Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Postaramy się najpierw wyjaśnić można to zagadnienie bardziej naukowo. W memetyce jest to określenie jednostki ewolucji kulturowej, podobna do genu, gdzie jest on jednostką ewolucji biologicznej. Nazwę tą zapoczątkował biolog Richard Dawkins. Memy mnożą się za sprawą naśladownictwa, zaś w procesie ich rozprzestrzeniania się górę bierze dobór naturalny. Mówiąc inaczej, memy to najprostsze rysunki z komentarzem, które często funkcjonują przy okazji jakichś wydarzeń, choć często są tworzone na tematy polityczne, sport albo też inne powszechne wydarzenia. Te fajniejsze są kopiowane oraz rozsyłane dalej, na przykład w ramach portali społecznościowych, tak wiec faktycznie oddziałuje tu zasada replikacji, niektóre memy zaś gubią się gdzieś w zakamarkach internetu.

Kolejne pojęcie jest również ciekawe, natomiast odnosi się do grupy zawodowej.
copywriter
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Kim jest copywriter i jakie ma copywriter zarobki? Copywriter to po prostu człowiek od słowa, od dobrych sloganów i haseł do reklam, lecz także od pisania dłuższych i krótszych tekstów. Tak naprawdę to zadania dla copywritera są całkiem różnorodne, często nawet nie tworzy tekstu, a zapisuje pomysły, które potem przekazuje zlecającemu. Copywriter zarobki ma różnorodne, w zależności czy pracuje na własną rękę, w małej albo też większej agencji reklamowej.


Więcej tekstów

W jaki sposób stworzyć chętnie odwiedzaną stronę internetową?

Mężczyzna pracujący na laptopie
Napisane przez: MBWA PR
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Stworzenie naprawdę popularnej i chętnie odwiedzanej witryny internetowej nie jest tak proste, jak wydaje się z pozoru. Jeśli zależy nam przy tym na uzyskaniu w stu procentach zadowalających nas rezultatów, to koniecznie będziemy musieli zatroszczyć się przy tym o bardzo wiele różnych rzeczy które mogą w istotnym stopniu wpływać na to, na jak wielu internautów będziemy mogli liczyć.

analityka
Napisane przez: Laurie Sullivan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Następne równie ciekawe zagadnienie to metoda swot. Jest to jedna z najpopularniejszych heurystycznych technik analitycznych, która pomaga w uporządkowaniu informacji. Jest z dnia na dzień bardziej powszechna również w polskich przedsiębiorstwach i organizacjach. Jest stosowana w wielu obszarach planowania strategicznego jako bardzo wszechstronne narzędzie pierwszej części analizy strategicznej. Przykładowo w naukach ekonomicznych jest używana do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska określonej organizacji, lecz także do analizowania konkretnego projektu czy pomysłu biznesowego.
2019/10/17, 16:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.