Jak zwolnić pracownika – kwestia,która przysparza wielorakich pracodawcom różnych wątpliwości natury prawnej

Zazwyczaj jak zatrudniamy pracownika to pragniemy tego, żeby współpraca układała się bez problemów. Nie mniej jednak w wielu przypadkach dochodzi do tego, że zatrudniony pracownik nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Niekiedy to wynika ze zbyt niskich umiejętności, a niekiedy jest to rezultat braku dostatecznego zaangażowania.
Wtenczas w głowie pracodawcy rodzi się pytanie jak zwolnić pracownika, który nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Pytanie to jest o tyle złożone, że każda umowa (zobacz umowa zlecenie stawka godzinowa netto) o pracę jest obwarowana różnymi zapisami, które w niektórych przypadkach działają na korzyść pracodawcy, a w niektórych sytuacjach pracownika. W przypadku zwolnienia stosunkowo znaczącym tematem jest okres wypowiedzenia. Im dłuższy, tym mniej atrakcyjnie dla pracodawcy, ponieważ ma on obowiązek wypłacenia odpowiedniej kwoty zwolnionemu pracownikowi.


Zwolnienie pracownika
Napisane przez: Connect Euranet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Równie często poruszanym zagadnieniem jest temat zakończenia funkcjonowania danej spółki. W obecnych czasach w epoce dostępu do funduszy unijnych całkiem sporo osób rozpoczęło działalność, z której w ostateczności zrezygnowało. Wówczas dobrze jest skorzystać z takich poradników jak likwidacja działalności gospodarczej krok po kroku, dzięki któremu otrzymujemy okazję ku temu, aby stosunkowo szybko i w zgodzie z przepisami prawa zlikwidować nierentowną spółkę. Jest to o tyle istotne, że niewypełnienie stosownych wymogów może być dla nas ogromnym problemem, jeżeli mielibyśmy zamiar rozwinąć taką działalność w przyszłości. Internet ma możliwość się okazać dla nas w takich sferach ogromną kopalnią wiedzy i to powoduje, że warto z niej korzystać.


Więcej tekstów

Znakomicie przygotowane podanie o podwyżkę wynagrodzenia

Podanie o podwyżkę
Napisane przez: Epicantus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W funkcjonujących aktualnie na rynku w Polsce firmach pojawia się niemało wątpliwości wśród pracowników, co wiążą się z płacą. Mający odmienne wymagania pracownicy wielokrotnie występują o podwyżkę już po paru pierwszych miesiącach pracy. Nie w każdej sytuacji nieodzowne jest to, by składać podanie, ponieważ z częścią menedżerów można się bezproblemowo w tym temacie dogadać.


Reasumując, pragnąc uniknąć podejrzliwego wzroku urzędników skarbowych,a także trudności z prawem, trzeba dołożyć wszelkich starań ku temu, ażeby uzyskać niezbędną wiedzę dającą możliwość na podjęcie właściwych działań. Czerpanie korzyści z Internetu oraz literatury w określeniu czym dokładnie jest na przykład taka kategoria jak przychód ze sprzedaży wydaje się być jak najbardziej roztropnym posunięciem .
2020/03/25, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.