Składnica harcerska niczym sklep z militariami? Zobacz co oferuje centrala w stolicy

Zawzięci turyści-piechurzy, przedstawiciele mundurowych od policjantów na harcerzach i druhach kończąc, ale też pasjonaci wędkarstwa, strzelanki paintballowej i szeroko rozumianego survivalu. Co łączy wszystkich, którzy należą do wymienionych (nierzadko kilku) grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych aktywności. Gdzie zaopatrzymy się w interesujące nas sprzęty podróżnicze, mundury, ale i broń obronną?
materiały w składnicy harcerskiej
Napisane przez: Courtney "Coco" Mault
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością nieraz mogliśmy ujrzeć turystów – samotnych lub pary – obładowanych sporym neseserem turystycznym, nienagannie skrojonymi butami do skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne znajdował się kompas, latarka i kanapki. (Buty desanty) Wszystkie przytoczone gadżety nie służą samej przyjemności ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszego podróżowania to dość ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez niezbędnego do rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez właściwego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Napisane przez: wittco.gmbh
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich lokacjach zaopatrzymy się zarówno broń na gaz i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i obronnym. W sensie klasycznym (strzelby, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, mechanizmy alarmowe, blokady do drzwi).

Więcej tekstów

Nie wiesz jak wybrać fotografa na wesele? Znamy odpowiedź

Ogromnymi susami nadchodzi ten najważniejszy w życiu moment. Od jakiegoś czasu myślisz wyłącznie o nim, odliczasz dni, załatwiasz ostatnie sprawy, coś zmieniasz, poprawiasz, załatwiasz. Dzielisz te wszystkie sytuacje z ukochaną osobą. On też pędzi, ustala, dopina, przejmuje się. Ten czas z pewnością wyjątkowo Was do siebie zbliża. A gdy nadejdzie już ten moment, najpiękniejszy w życiu, powinnaś sobie sprawić pamiątkę, która pozwoli zachować wspomnienia przez całe życie. Na przeciw Twoim oczekiwaniom wyjdzie dobry fotograf weselny.


Natomiast najmłodsi zakładający mundury, czyli harcerze, mają do swojej dyspozycji składnice harcerskie.

Czy opisywany temat Cię interesuje? Jeżeli chcesz uzyskać uzupełniające dane odnośnie tego zagadnienia, to odwiedź proponowany wpis.

Choć z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to miejsca, w których można kupić mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego naramienniki, sprawności, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Główna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Jego zarządcą jest centrala ZHP w Warszawie. (WGL) Ma w swoim asortymencie sprzęty i akcesoria wychodzące poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Blisko jej do sklepu właśnie militarnego, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko członek służb państwowych, czy właściciel pola do gry w paintball, ale i turysta czy pasjonat wojskowo-podróżniczego asortymentu.
2022/01/11, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.