Składnica harcerska niczym sklep z militariami? Zobacz co oferuje centrala w stolicy

Zawzięci turyści-piechurzy, przedstawiciele mundurowych od policjantów na harcerzach i druhach kończąc, ale też pasjonaci wędkarstwa, strzelanki paintballowej i szeroko rozumianego survivalu. Co łączy wszystkich, którzy należą do wymienionych (nierzadko kilku) grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych aktywności. Gdzie zaopatrzymy się w interesujące nas sprzęty podróżnicze, mundury, ale i broń obronną?

materiały w składnicy harcerskiej
Napisane przez: Courtney "Coco" Mault
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością nieraz mogliśmy ujrzeć turystów – samotnych lub pary – obładowanych sporym neseserem turystycznym, nienagannie skrojonymi butami do skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne znajdował się kompas, latarka i kanapki. (Buty desanty) Wszystkie przytoczone gadżety nie służą samej przyjemności ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszego podróżowania to dość ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez niezbędnego do rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez właściwego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Napisane przez: wittco.gmbh
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich lokacjach zaopatrzymy się zarówno broń na gaz i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i obronnym. W sensie klasycznym (strzelby, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, mechanizmy alarmowe, blokady do drzwi).

Natomiast najmłodsi zakładający mundury, czyli harcerze, mają do swojej dyspozycji składnice harcerskie. Choć z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to miejsca, w których można kupić mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego naramienniki, sprawności, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Główna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Jego zarządcą jest centrala ZHP w Warszawie. (WGL) Ma w swoim asortymencie sprzęty i akcesoria wychodzące poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Blisko jej do sklepu właśnie militarnego, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko członek służb państwowych, czy właściciel pola do gry w paintball, ale i turysta czy pasjonat wojskowo-podróżniczego asortymentu.
2019/05/15, 03:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.