Jak wybrać kamery dla sportowców?

Szaleństwa na desce – te zimowe i letnie – możemy uwiecznić na filmie. Nowatorskie możliwości są różnorodne, a za normalnie pieniądze możemy kupić faktycznie dobry sprzęt.

Decydując się na kamerę, zwykle należy wybrać jej zastosowanie. Gdy uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy szukać wśród konkretnych modeli. Naturalnie koszt jest zwykle konkretną barierą, jednak w tej sytuacji też trzeba określić, jak profesjonalny sprzęt kupujemy. Kamera do tworzenia w pewnym sensie portfolio rolkowych wyczynów musi być naturalnie sprawniejsza niż ta, służąca jedynie utrwaleniu wyjazdów z przyjaciółmi. Bardzo ważne jest to, gdzie zamierzamy pokazywać filmiki. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale zazwyczaj HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.


Idealne kamery dla każdego sportowca

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, zwykle warto kupić odporne na wodę modele. Nie da się ukryć, że trzeba je dobierać do typu dyscypliny. Inną kamerę wybierają rolkarze, a inną lotniarze. Kamera mocowana do kasku, w górach bez wątpienia powinna być wytrzymała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Zainspirowane przez: Sport-shop.pl
Właśnie typ mocowania ma tu spore znaczenie, dlatego że kamery dla narciarzy z kolei możemy przypinać do gogli. Do sportów samochodowych i motorowych świetnym rozwiązaniem okaże się kamera GoPro HD HERO2, jednak na deskę kupimy pewnie już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, możemy kupić też szerokokątne – stworzone do szerokich ujęć. Oferta jest spora.


Dostosowanie kamery dokamery (sprawdź koniecznie - profesjonalne kamery szpiegowskie Kamrec - od profesjonalnego sklepu)ętności

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak stworzone dla amatorów, stąd też są adresowane do wielbicieli silnych emocji i sportów ekstremalnych. Niełatwo ukryć, że ich twórcy często koncentrują się głównie na tym, że najlepsze filmiki to te, szczególnie dynamiczne. Wówczas nie widać błędów i ewentualnych wad, bo chodzi jedynie o emocje. Dobrze też kupować kamery z opcjami zapisywania szlaku, za sprawą GPS-a, wbudowanego w kamerę. Wszystko jest zależny od ograniczeń cenowych, ponieważ niektóre sprzęty autentycznie kierowane tylko do hobbystów.
2020/09/18, 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.