Laser niezbędny w technice i medycynie

Laser odgrywa coraz większą rolę we współczesnym świecie. W wielu dziedzinach jest wręcz nieodzowny.
Nowatorstwem w medycynie niewątpliwie jest laser CO2, który wykorzystywany jest do niwelowania zmarszczek na skórze oraz niedoskonałości pozostałych po trądziku lub ospie. Ta metoda maskowania niedoskonałości skóry jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej chwalonych.

Laser krzyżowy GLL 2 Professional
Napisane przez: Bosch
Zainspirowane przez: Bosch
W większości zabiegów odmładzających to właśnie laser pełni najważniejszą funkcję. Jedną z głównych korzyści poddania się takiemu zabiegowi jest spektakularny efekt, przede wszystkim dzięki niezwykłej precyzji. W czasie zabiegu z rany nie leci krew, a gojenie zachodzi niesamowicie szybko. Mocną stroną jest również to, że ból jest wówczas znacznie mniejszy niż po działaniu chirurgicznym. Laser znajduje zastosowanie również w okulistyce przy wymagającym dokładności przecinaniu powiek lub czesci do gitary spojówek.


Ewentualne sposoby wykorzystania plotera laserowego

Ploter laserowy to urządzenie, w którym wykorzystywany jest laser co2. Urządzenie to wykorzystywane jest w produkcji przemysłowej oraz rozmaitych usługach. Plotery używane są do grawerowania oraz rozcinania rozmaitych materiałów – od drewna, poprzez tkaniny, aż do plastiku. Każdego dnia mamy styczność z przedmiotami, za których wykończenie odpowiada ploter laserowy. Przykładem mogą być wzory na szklankach, tablice z numerem domu czy breloczki breloczki reklamowe do kluczy. Wszystko determinuje laser. Ploter laserowy cechuje niesamowita dokładność i wysoka jakość wykonywanej usługi. Dobrą stroną tych urządzeń jest także opcje połączenia komputera z ploterem, co wzmaga właściwości, jakimi wywyższyć można ploter laserowy. Dzięki temu są zwiększane różne sposoby wykorzystania plotera laserowego. Laser nie wymaga materiałów eksploatacyjnych oraz jest właściwie samoobsługowy. Sam ploter nie jest duży, cechuje go mały ciężar i ruchoma pozycja robocza.


Sposoby konstruowania i zaawansowane funkcje techniczne fiber lasera


Laserowe zamykanie naczynek
Napisane przez: DER-MED
Zainspirowane przez: DER-MED
Nowym rozwiązaniem jest fiber laser. Wykorzystuje się go także w ploterach. Przewyższa laser CO2, głównie kiedy chodzi o szybszą pracę i wyższą jakość działania. Dzięki tej technologii uzyskać można dokładniejszy kształt m.in. przy grawerowaniu i cięciu tworzyw. Tę zaawansowaną innowację laserową stosuje się przy produkcji systemów wycinania laserowego. Sprzęty wykonane w ten sposób cieszą się dobrą opinią oraz zaufaniem wśród liderów największych firm.
Zainspirowane przez: Lasertechnik
Napisane przez: Magdalena Wrzosek
2020/09/25, 08:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.