Jak zatrzymać czas? – czyli kilka słów na temat fotografii

Zdjęcia od zawsze były i jeszcze długo pozostaną najważniejszym sposobem na zatrzymanie pamiętnych chwil, do których chcielibyśmy wracać pamięcią. Nowoczesne aparaty umożliwiają zrobienie naprawdę precyzyjnych i wyraźnych zdjęć, jednak sam aparat to nie wszystko. Liczą się również umiejętności fotografa, który będzie umiał odpowiednio ująć konkretny obraz w kadrze tak, że oglądana fotografia będzie mogła nas zachwycić. Z drugiej strony zdjęcia umie robić praktycznie każdy – jedni lepiej, inni gorzej, jednakże podstawą jest, by je robić, żeby nie umknęły nam te momenty, które warto na zawsze zachować w pamięci.

świąteczna sesja dziecka
Napisane przez: Tatiana Vdb
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ludzie uwielbiają zdjęcia, gdyż za ich pomocą mogą zatrzymać czas, wrócić myślami do miejsc, rzeczy i osób znajdujących się na fotografii i wspominać chwile, które bez upamiętnienia na kliszy z pewnością niejednokrotnie uległyby zatarciu. Lubimy spoglądać na fotografie, na to jak wyglądaliśmy, jak wyglądali najbliżsi i otoczenie. Szczególną uwagę przywiązują do tego przede wszystkim rodzice, którzy pragnął zatrzymać każdą istotną chwilę w życiu ich malucha, by mogło kiedyś prześledzić swoje życie na nowo. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszy się fotografia dziecięca - doczytaj: zdjęcia z chrztu Łódź.

Robienie zdjęć dzieciakom to duża frajda i obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by robić zdjęcia w nietypowych ujęciach nawet niemowlakom, czy kobietom w ciąży. Urocze sesje niemowlaków a później coraz starszych dzieci to niezapomniana pamiątka, jaką warto mieć.

Niegdyś zdjęcia dzieci ograniczały się co najwyżej do fotografii klasowych w szkole, czy ze szkolnych imprez. Współcześnie rodzice najmują profesjonalnego fotografa lub sami starają się upamiętnić wszystkie istotne momenty z życia dziecka i jest to wspaniała pamiątka, tym bardziej, jeżeli zdjęcie jest zrobione w nietypowy sposób bądź w niecodziennych okolicznościach. Są jednak tacy, którzy uważają, że najlepsze zdjęcia to te niepozowane, zrobione w naturalny sposób z zaskoczenia i bez zbędnych przygotowań. Nie ważne jednak w jaki sposób podejdziemy do tematu, ważne, by robić takich zdjęć jak najwięcej, ponieważ nic tak nie poprawia nastroju, jak oglądanie po latach swoich własnych lub najbliższych nam osób fotografii.
2019/04/06, 04:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.