Kiedy warto zamontować monitoring?

O wiele więcej mówi się na problem ochrony prywatności, a także możliwości zwiększenia bezpieczeństwa zarówno w naszych domach prywatnych, jak też miejscach publicznych lub przemysłowych. Mnóstwo dużych miast posiada już teraz monitoring w najczęściej odwiedzanych miejscach, głównie przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy pojawia się również w większych zakładach pracy, a także na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach lub parkach.
kamery przemysłowe
Najczęściej większość z nas godzi się, aby zamieszczać kamery w miejscach publicznych. Wiemy o tym, iż stanowi on pomoc w przypadku różnego rodzaju niebezpiecznych okoliczności. To prawda, w niektórych sytuacjach jesteśmy o wiele spokojniejsi, gdy wiemy, że obecny jest monitoring, m.in. podczas przejścia nocą przez tunel podziemny. Tego rodzaju nagrania wielokrotnie są niezbędne policji w ujęciu przestępców. Mnóstwo właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych umieszcza rejestratory cyfrowe, żeby ochronić się przed włamaniami czy zniszczeniami. Dzisiaj wiele osób przyzwyczaiło się już do tego, iż w parkach albo sklepach jesteśmy monitorowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz nagrywany przez monitoring przemysłowy (zobacz także - Promitel - kamery przemysłowe). Takie rozwiązanie wielokrotnie nas już całkowicie nie oburza - w niejednej sytuacji nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Takie nagrania w pewnych okolicznościach dają szansę na złapanie złodziei.


Więcej tekstów

Interesujące opcje do małych i większych magazynów

magazyn
Zainspirowane przez: http://sxc.hu/
Wybierając dzisiaj spośród rynkowych opcji, w dużym stopniu ułatwiających zagospodarowywanie powierzchni przy zachowaniu oszczędności metrażu i rozsądnego planowania, trzeba szczególną uwagę zwracać na antresole magazynowe. Jest to najlepsza opcja architektoniczna, dzięki której w prosty sposób można zadziwiająco zwiększyć użyteczność każdego miejsca w magazynie.


monitoring
Znacznie inny stosunek mamy jednak do kamer montowanych w zakładach naszej pracy. Bardzo cenimy sobie naszą prywatność, a oprócz tego nie lubimy, gdy nasz pracodawca chce za bardzo nas kontrolować. Wiele ludzi złości także fakt, iż w prywatnych posesjach umieszczane są kamery. Warto wiedzieć przy tym, że kwestie monitoringu są regulowane prawnie. Bez wątpienia nie można upubliczniać nagrań, które zostały zarejestrowane kamerą przemysłową. Zobacz:

Osoby, które myślą, aby zamontować kamery muszą wiedzieć o tym, że w sytuacji najnowocześniejszego, a równocześnie najskuteczniejszego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za urządzenie, lecz również za jego fachowy montaż.
2019/02/06, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.