W jakim celu powinno się kupić etui na smartphona?

Nowoczesne telefony znacznie różnią się od takich, jakich używaliśmy nawet kilka lat wstecz. Trzeba ich bardzo pilnować oraz troszczyć się, aby nie upadły na ziemię, bo to może oznaczać ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego urządzenia może zapewniać etui.
W największym stopniu czułą na uszkodzenia częścią dzisiejszych telefonów jest ekran.
Zdalna praca programisty
Napisane przez: pixabay.com
Zainspirowane przez: pixabay.com


Mnóstwo ich właścicieli już zobaczyło, jak wrażliwe na upadki są dzisiejsze smartphony. Gdy taki telefon upadnie na ziemię, często nawet z niedużej wysokości, ekran pęka i urządzenie staje się bezużyteczne. Pomocne może okazać się etui na komórkę, które uchroni telefon przed dużą ilością możliwych zniszczeń.


Na rynku jest dużo typów etui. Aby zakupić właściwe, należy przemyśleć, jakie odpowiada w największym stopniu naszym potrzebom. Przykładowo, etui na komórkę rodzaju wsuwka albo z zamykaną kieszonką ochrania cały telefon, dlatego, że znajduje się w środku pokrowca. Przez to telefon nie zarysuje się, nawet gdy nosimy go w kieszeni. Takie etui ma jednak jedną wadę – nie posiadamy błyskawicznego i wygodnego dostępu do ekranu, bo musimy na początek wyciągnąć urządzenie.


Więcej tekstów

Jak chronić wyświetlacz w komórce?

Homar, owoce morza
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Najbardziej wrażliwą częścią telefonu komórkowego jest naturalnie wyświetlacz.


Nowoczesne powłoki ochronne dobrze wywiązują się ze swojej roli, lecz nawet one nie są w stanie zapewnić 100% skuteczności.


Inny typ etui na telefon to kabura. Najczęściej posiada ona formę pokrowca z wyciętymi otworami, aby można było szybko i wygodnie korzystać z telefonu. Kabury obecnie są najpopularniejsze w przypadku zwykłych komórek.


Przed porysowaniem ekranu, kurzem i upadkiem świetnie ochroni komórkę etui na kształt futerału (więcej). Nierzadko ma ono klapkę, która rewelacyjnie chroni delikatny wyświetlacz. Ostatni rodzaj etui na komórkę przeznaczony jest dla amatorów sportu. Uzupełniającym elementem jest na przykład pasek, dzięki któremu smartphone można doczepić do ramienia. Takie etui na komórkę docenią np. biegacze, którzy będą mogli zawsze słuchać muzyki z telefonu lub stale kontrolować swoje wyniki.


Niektóre smartphony zaopatrzone zostały w specjalne elementy, które ochraniają je przed zniszczeniami, przykładowo mocne szkło. Jednakże mniej kosztowne modele smartphonów nie mają tego typu udogodnień, a więc są bardziej delikatne. Właśnie dlatego etui jest niemal niezbędne.
2019/09/27, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.