Na czy polega praca pracownika kontroli jakości?

Osoba pracująca na stanowisku kontrolera jakości monIToruje wybrane albo wszystkie fazy procesu produkcyjnego i zapobiega fabrykowaniu produktów marnej jakości.


Zależnie od wytwórni kontrola jakości może wyglądać rozmaicie.
dokument
Napisane przez: Andreas Trojak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


kontrola jakości
Napisane przez: Alexander Nie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Każdy profesjonalista pracujący w takim fachu powinien cały czas uzupełniać wiedzę o dzisiejszych potrzebach rynku w obrębie wymogów jakościowych stawianych towarom bądź nowościach technologicznych. Dużo firm ma własne systemy zapewniania jakości, które są oparte drukarki mobilne realizowaniu wszystkich procesów oraz operacji połączonych z konkretnym artykułem wedle uprzednio sprecyzowanych założeń wynikających z potrzeb nabywcy. Do zasadniczych zadań profesjonalisty absorbującego się kontrolą jakości należy wyznaczenie głównych cech jak też jakościowych wymagań produkowanych artykułów, wykonanie ich specyfikacji jak też dobór modelu zapewnienia należytej jakości.


Specjalista ds. kontroli jakości powinien również prowadzić dokumentację wprowadzonego systemu a również odpowie za realizowanie cyklicznych weryfikacji stanu jakości usługi czy wyrobu. Kontrola jakości obecna jest w całym produkcyjnym procesie. Najczęściej zaczyna się od inspekcji dostarczonych materiałów, produktów jak też półproduktów. Następna faza to inspekcja jakości na poszczególnych fazach procesu fabrykowania a także sposobu oraz warunków jego przechowywania oraz transportu. Inspektor jakości wykonuje swą pracę w różnych miejscach.
Mogą być to tak biurowe budynki, jak i hale produkcyjne albo magazyny. Od typu monitorowanego wyrobu czy też usługi będą zależeć szczegółowe warunki pracy.
2022/08/31, 08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.