Jakie czynności powinien wykonać Klient, kiedy chciałby zawrzeć umowę o dostarczanie oraz sprzedaż paliwa gazowego?

Petent, który wybiera sprzedawcę paliwa gazowego, zawiera z nim kompleksową umowę, która obejmuje handel i transport takiego paliwa do obiektu Klienta.


Zawarcie kompleksowej umowy na transport paliwa gazowego gwarantuje Klientowi, że uruchomione zostało transportowanie paliwa gazowego w momencie, kiedy zostaje zakończona realizacja inwestycji przyłączenia do sieci gazowej przez Polską Spółkę Gazownictwa oraz po skończeniu rozbudowy instalacji gazowej.


Kiedy będzie otrzymane powiadomienie o ukończeniu wykonania i gotowości Polskiej Spółki Gazownictwa na otwarcie dostarczania paliwa gazowego, petent powinien przyjść do wybranego przez siebie sprzedawcy, z jakim zawartą posiada kompleksową umowę. Informuje go o tym, że chce rozpocząć korzystanie z paliwa gazowego. Wymogiem uruchomienia takiej usługi jak sprzedaż paliwa gazowego jest przeprowadzenie przez odbiorcę gazowej instalacji, która jest zgodna z projektem budowlanym i wymogami Prawa Budowlanego. Warunkiem również jest zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do wypełnienia jej paliwem gazowym i wniesienie należności za przyłącze.


sprzedaż paliwa gazowego
Napisane przez: EnergieAgentur.NRW
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zgłoszenie, że instalacja gazowa jest gotowa do napełnienia paliwem gazowym można by złożyć samodzielnie lub listownie we właściwej jednostce Polskiej Spółki Gazownictwa. Gdy Petent dostarczy zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia gazowym paliwem ma miejsce instalacja układu pomiarowego, napełnienie instalacji paliwem gazowym i uruchomienie usługi na dostarczanie paliwa gazowego przez Polską Spółkę Gazownictwa. Kiedy montowany jest układ pomiarowy jest wymagana obecność pełnoletniej osoby celem potwierdzenia podpisem tego, że uruchomiono dostarczanie paliwa gazowego.


Więcej tekstów

Rekuperacja jako współczesny, zaawansowanym rodzaj wentylacji

płótno - przemysł
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, kiedy skażenie otoczenia jest coraz to większe, obowiązkiem każdego człowieka jest wszelakie działanie, by zapobiegać dewastacji środowiska.


Od tej chwili Klient korzystać mógłby z paliwa gazowego zgodnie z umową całościową zawartą wcześniej.

Czy pragniesz może mieć link do strony komornik warszawa wilanów, gdzie czekają na Ciebie następne wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten portal.

Wymogiem uruchomienia umowy na dostarczanie paliwa gazowego jest też przygotowanie zgłoszenia gotowości instalacji gazowej do napełnienia gazowym paliwem.
2022/02/03, 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.