Krótki opis najbardziej kultowej serii smartfonów Samsung Galaxy, jak dane modele zmieniały się w minionych latach.

Obecnie przeciętny czas używania smartfona wynosi około dwóch lat, w dużej mierze bierze się to z tego, że w takim cyklu ulegają zmianom umowy w firmach telekomunikacyjnych.
Światła LED
Napisane przez: Yasna Communications
Zainspirowane przez: Yasna Communications


Lecz tempo pojawiania się nowych modeli jest jeszcze szybsze, bo przeciętnie co parę miesięcy wchodzi nowa odsłona. Oczywiście jeszcze większa od poprzednika, z mocniejszym procesorem i pojemniejszą pamięcią. Bardzo dobrym przykładem może tu być seria Samung Galaxy - . Pierwszy model, to znaczy galaxy s i9000, pojawił się w końcówce roku 2010. Już wtedy smartfon ten wyróżniał się pośród konkurencji mocnymi parametrami i bardzo wysoką jakością. Następne lata to kolejne wersje, na przykład rok 2013 przyniósł użytkownikom galaxy s4 i9500. W porównaniu z wersjami wcześniejszymi znacząco zwiększył się ekran, bo aż do pięciu cali, zastosowano procesor z ośmioma rdzeniami i aż 16 GB stałej pamięci.


Samsung swoją smartfony z tej kultowej serii wypuścił w paru różnych wersjach, na przykład jako model galaxy s4 zoom. Ta ciekawa konstrukcja sprawiła sporo zamieszania na tym rynku, ze względu na to, że zamiast klasycznego, umieszczonego w obudowie aparatu zastosowano w niej nowoczesny 10-krotny optyczny zoom. Dzięki temu smartfon otrzymał zupełnie nowe możliwości w robieniu zdjęć, porównywalne z kompaktami ze średniej półki. Kolejne lata to następne modele Samsunga, obecnie bardzo promowany jest Galaxy S7.
Na naszym rynku zdecydowanie mniejszą popularnością cieszą się telefony od Apple, co też będzie wpływać na to, że ilość różnych akcesoriów do nich, przykładowo takich jak etui iphone 5, jednak jest dużo mniejsza - galaxy s i9000.
2021/01/11, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.