Zamierzasz nabyć lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw powinieneś wybrać!

Często, mimo tego, że zaopatrzyliśmy się w lustrzankę, okazuje się, że potrzebujemy czegoś więcej. Musimy zmierzyć się z decyzją związaną z zakupem nowego obiektywu. Twoją uwagę przyciągnęła Sigma 10-20? A może kompletnie nie wiesz, jaki obiektyw zda egzamin w twoim przypadku? Na początku powinniśmy podkreślić, że jeśli zamierzamy zaopatrzyć się w obiektyw do lustrzanki, trzeba zastanowić się, jakiego rodzaju obiekty będziemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcemy robić.


aparaty fotograficzne
Napisane przez: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzięki temu zakupione urządzenie całkowicie spełni nasze wymagania, a jakość robionych zdjęć będzie fantastyczna. Jeżeli chcesz fotografować wnętrza i krajobrazy, wybierz obiektyw szerokokątny, jeśli interesujesz się fotografią reporterską, wybierz obiektyw standardowy. Jeżeli chodzi o portrety to sprawdzi się teleobiektyw. Należy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne rezultaty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Jeżeli chodzi o obiektyw - przejdź po tym linku to można wskazać trzy istotne parametry, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Mowa o takich właściwościach: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Ogromne znaczenie ma pierwszy z podanych. Im lepszy, tym lepsze efekty jeżeli chodzi o pole widzenia. Istotna jest również jasność, jaką możemy określonemu obiektywowi przypisać.


lustrzanka
Opisywana jest ona za pomocą wartości przysłony. Jeżeli postawimy na obiektyw jaśniejszy, będziemy mieć możliwość stworzenia fotografii przy mniejszej ilości światła zastanego.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na interesujący Cię temat. Wejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis kamery na podczerwień.

Dzięki niemu łatwiej osiągnąć niewielką głębię ostrości. Jeżeli chodzi o mocowanie to wpływa ono na to, czy będziemy mieli szansę podpięcia urządzenia do naszego aparatu. Jeśli stawiamy na obiektyw tego samego producenta, od jakiego pochodzi nasz aparat, sprawa jest łatwa. Canon będzie pasować do Canona, a Nikon będzie świetnie współgrać z Nikonem. Warto mieć na uwadze, że obiektywy manualne mogą nie współgrać z dzisiejszymi lustrzankami. Przykładowo obiektyw Sigma 10-20 odznacza się solidnym wykonaniem i dużą trwałością - szukaj w Pro Centrum. Ponadto gwarantuje obraz wysokiej jakości.
2020/05/27, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.