Zamierzasz nabyć lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw powinieneś wybrać!

Często, mimo tego, że zaopatrzyliśmy się w lustrzankę, okazuje się, że potrzebujemy czegoś więcej. Musimy zmierzyć się z decyzją związaną z zakupem nowego obiektywu. Twoją uwagę przyciągnęła Sigma 10-20? A może kompletnie nie wiesz, jaki obiektyw zda egzamin w twoim przypadku? Na początku powinniśmy podkreślić, że jeśli zamierzamy zaopatrzyć się w obiektyw do lustrzanki, trzeba zastanowić się, jakiego rodzaju obiekty będziemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcemy robić.

aparaty fotograficzne
Napisane przez: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzięki temu zakupione urządzenie całkowicie spełni nasze wymagania, a jakość robionych zdjęć będzie fantastyczna. Jeżeli chcesz fotografować wnętrza i krajobrazy, wybierz obiektyw szerokokątny, jeśli interesujesz się fotografią reporterską, wybierz obiektyw standardowy. Jeżeli chodzi o portrety to sprawdzi się teleobiektyw. Należy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne rezultaty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Więcej tekstów

W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z czego jest złożona?

siemens
Napisane przez: Ingo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest sporo urządzeń, których nie widzimy na co dzień, a mają one istotną rolę. Funkcjonują one poniekąd "w tle" zapewniając bezawaryjną pracę wielu różnego rodzaju sprzętom.


Jeżeli chodzi o obiektyw - przejdź po tym linku to można wskazać trzy istotne parametry, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Mowa o takich właściwościach: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Ogromne znaczenie ma pierwszy z podanych. Im lepszy, tym lepsze efekty jeżeli chodzi o pole widzenia. Istotna jest również jasność, jaką możemy określonemu obiektywowi przypisać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.