Wstęp kontrolowany - parę ciekawych wiadomości związanych z tym tematem

Dziś ciężko jest zaufać osobie z sąsiedztwa a co dopiero pracownikom. Wielkie firmy, które nie są w stanie upewnić się czy każdy pracujący jest na swoim miejscu pracy o określonych godzinach, muszą szukać rozwiązań, które uproszczą im efektywne inwigilowanie osób zatrudnionych.


kontrola dostępu
Dzięki współczesnej technice kontrola dostępu do wielu miejsc stała się idealnym rozwiązaniem. Kontrola ta, to system, który dzięki montażowi odpowiednich urządzeń pozwala na identyfikację danej osoby. W korporacjach wszyscy pracownicy mają własny identyfikator, który staje się też kartą dostępu. Wejście do biurowca jest możliwe tylko po dotknięciu czujnika własnym identyfikatorem. Bywa, że kontrola dostępu jest związana z wklepaniem konkretnego kodu. W filmach wiele razy mogliśmy zauważyć inne sposoby. Te przedstawiane na ekranie są użyteczne i stosowane przy niezmiennie ważnych sprawach/miejscach. Do wyższego poziomu zabezpieczeń zalicza się między innymi prześwietlenie tęczówki oka, skanowanie odcisków palców jak również tembr głosu.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Pragniesz kolejne? W takim razie jesteśmy tam (https://it-solve.pl/software-house-warszawa/) - trzeba kliknąć w ten link i przeglądać nowe opisy.

Jest to ogromne ułatwienie dla korporacji jak również dla zwykłego pracownika, nie musi on mieć kluczy do wszystkich pokoi, wystarczy mu własna karta dostępu. Więcej informacji o tym i pokrewnych zagadnieniach - szafki basenowe - ciekawa strona www.


Bramki bezpieczeństwa

karta dostępu
Ludzie potrafią adaptować technologie z biurowców w całkiem odmiennych warunkach. Do tego rodzaju adaptacji idei z korporacji zalicza się m.in. bramki obrotowe. Bramki te są używane przy wejściu do metra, czy nawet na wyciągach narciarskich. Czasem wystarczy podetknąć pod czujnik bilet, a czasem identyfikator, który jest przypisany wyłącznie nam. Pewne bramki otwierają się automatycznie, są sterowane w taki sposób, że reagują na ruch. Dla niektórych bramki tego rodzaju to świetny sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, a dla innych tylko powód do stania w kolejce. Niestety bramki są zazwyczaj tak wąskie, że osoby na wózkach inwalidzkich mają duży kłopot, żeby się zmieścić. Bez wsparcia drugiego człowieka nie daliby rady.

Zaabsorbował Cię analizowany tu wątek i szukasz poza tym uzupełniających wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (https://systemy-pasywne.pl/)!

Jeśli chodzi o sprawowanie się bramek to trzeba powiedzieć, że firmy zajmujące się tymi produktami dbają by działały one bardzo dobrze. Co ciekawe, istotna dla korporacji nie jest jedynie ich funkcjonalność, ale również wygląd konkretnego urządzenia (link). Bramki obrotowe są częścią systemu kontroli dostępu, a co za tym idzie mają pomagać w utrzymaniu porządku i chronić kosztowne rzeczy. Ale są one umieszczenie w nowoczesnych budynkach, dlatego firmy dbają by pasowały one wyglądem do nowoczesnych budynków.
2022/01/19, 15:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.