W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z czego jest złożona?

Istnieje całą masę urządzeń, których nie spotykamy każdego dnia, a mają one bardzo ważną rolę. Działają one tak jakby "w tle" zapewniając bezawaryjną pracę różnym urządzeniom.
centrala telefoniczna
Napisane przez: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W poniższym artykule opiszemy zespół urządzeń, jaki umożliwia łatwą komunikację przez telefon.


siemens
Napisane przez: Ingo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Przykładem jest centrala telefoniczna, jaka składa się ze sporej ilości podzespołów pozwalających łączyć się użytkownikom sieci telekomunikacyjnej w celu wymiany różnego rodzaju informacji. Sprzęt, o którym mowa można podzielić na dwie grupy. Pierwszą jest grupa komutacyjna pomagająca zestawić ze sobą połączenia. Natomiast reszta odpowiada za odpowiednią pracę całej centrali.

Zaciekawiły Cię informacje opracowane w naszym wpisie? Z pewnością spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (https://vapehouse.pl/pl/c/CBD/101). Nie czekaj więc i wejdź do nowej strony.

Poziom i stopień zaawansowania central może być bardzo różny, w zależności od tego, kiedy je zrobiono. Mowa tutaj o technice analogowej i cyfrowej, która jest oczywiście nowocześniejsza. W tych dwóch przypadkach inny jest sposób funkcjonowania, ale też przesyłania informacji.


We wspomnianej grupie sprzętów komutacyjnych znajdują się na przykład łącznice. To one są odpowiedzialne za ustawianie ze sobą łączy w taki sposób, by udało się przeprowadzić połączenie. Taka łącznica jest złożona także z różnego rodzaju podzespołów, do których należą na przykład Urządzenia sterujące, łącza typu abonenckiego oraz międzycentralowe, sieć połączeniowa, jak i wyposażenie linowe. Łącznice sterowane są ręcznie lub automatycznie. Ten drugi sposób może być elektroniczny, cyfrowy albo też elektromagnetyczny.
To jedynie krótki skrót mówiący o tym czym w ogóle jest oraz z jakich podzespołów jest złożona. Dokładniejszy opis na pewno wymagałby wejścia w bardziej zawiłe oraz techniczne detale.
2020/09/12, 08:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.