W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z czego jest złożona?

Istnieje całą masę urządzeń, których nie spotykamy każdego dnia, a mają one bardzo ważną rolę. Działają one tak jakby "w tle" zapewniając bezawaryjną pracę różnym urządzeniom.


centrala telefoniczna
Napisane przez: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W poniższym artykule opiszemy zespół urządzeń, jaki umożliwia łatwą komunikację przez telefon.


siemens
Napisane przez: Ingo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Przykładem jest centrala telefoniczna, jaka składa się ze sporej ilości podzespołów pozwalających łączyć się użytkownikom sieci telekomunikacyjnej w celu wymiany różnego rodzaju informacji. Sprzęt, o którym mowa można podzielić na dwie grupy. Pierwszą jest grupa komutacyjna pomagająca zestawić ze sobą połączenia. Natomiast reszta odpowiada za odpowiednią pracę całej centrali. Poziom i stopień zaawansowania central może być bardzo różny, w zależności od tego, kiedy je zrobiono. Mowa tutaj o technice analogowej i cyfrowej, która jest oczywiście nowocześniejsza. W tych dwóch przypadkach inny jest sposób funkcjonowania, ale też przesyłania informacji.


We wspomnianej grupie sprzętów komutacyjnych znajdują się na przykład łącznice. To one są odpowiedzialne za ustawianie ze sobą łączy w taki sposób, by udało się przeprowadzić połączenie. Taka łącznica jest złożona także z różnego rodzaju podzespołów, do których należą na przykład Urządzenia sterujące, łącza typu abonenckiego oraz międzycentralowe, sieć połączeniowa, jak i wyposażenie linowe. Łącznice sterowane są ręcznie lub automatycznie. Ten drugi sposób może być elektroniczny, cyfrowy albo też elektromagnetyczny.


Więcej tekstów

Aktualnie coraz bardziej popularne stają się telefony pozbawione najróżniejszych przydatnych funkcji

Nikon
Napisane przez: Mielno Holding - Firmus Group
Zainspirowane przez: Mielno Holding - Firmus Group
Od paru lat panuje moda na tradycyjne telefony komórkowe. Dużą popularnością cieszą się także telefony znakomicie przystosowane do potrzeb seniorów.


Porządny telefon stacjonarny dla seniora będzie wielce przydatnym urządzeniem dla starszych osób, które przykładowo mają problemy ze wzrokiem, a chcą regularnie telefonować do znajomych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.