Niszczenie dokumentacji - praca, która wymaga zaangażowania i wiadomości w zakresie sposobów archiwizowania

Teraźniejsza dokumentacja rośnie ekspresowo z powodu dynamicznie rozwijających się różnorodnych form funkcjonowania dzisiejszego człowieka oraz ogromnego postępu technologii biurowej. Taka sytuacja powoduje zaburzenia w prawidłowej pracy urzędów i archiwów zakładowych.

dokumentacja
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Sposób postępowanie z dokumentacją, nie może być pomimo to dowolny. Musi podlegać ściśle określonym regulacjom i normom prawnym. Przepisy prawne i metody ustalają szeroko system organizacji działalności dokumentacji archiwalnej w kraju. Procedury grupowania i typizowania akt, jak i zasady właściwego zbierania, przechowywania, ewidencjonowania, ochrony i wypożyczania przez archiwa zakładowe, dokumentacji.

Sposoby okresowego oddawania na makulaturę przez archiwa zakładowe dokumentacji zaliczonej do kategorii B. Sposoby przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych. Najistotniejszą sprawą postępowania z dokumentacją jest jej rozróżnienie na dokumentację archiwalną oznaczoną symbolem klasyfikacyjnym A i na akta niearchiwalne oznaczone, symbolem B. Podział ten wynika z szacowania wartości materiału dla dziedzictwa kulturowego i cywilizacyjnego.

Interesujące informacje na omawiany temat poczytaj także (http://kancelaria-bonczewski.pl/) tutaj. Jest tam wiele interesujących informacji, które okażą się niezwykle wciągające.

Dokumentacja kategorii B w przeciwieństwie do materiałów archiwalnych, ma tylko czasową i funkcjonalną wartość dla jej wytwórcy i podlega w związku z tym zniszczeniu po czasie obowiązujących terminów przechowywania.


teczki
Napisane przez: Ian Lamont
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na wszystkich właścicieli zasobów archiwalnych nałożone są pewne powinności postępowania z dokumentacją. Do ważniejszych należy niszczenie akt łódź dokumentacji kategorii B (odwiedź stronę) . Niszczenie akt łódź może przeprowadzać wyłącznie na podstawie zgody dyrektora właściwego archiwum państwowego, który wydaje decyzję administracyjną ale wyłącznie wtedy gdy materiały ewidencjonowane i przechowywane w danej jednostce organizacyjnej są uporządkowane według określonych norm prawnych. W celu przygotowania akt do likwidacji, urząd zleca usługi archiwizacyjne łódź (LRG Łódź - archiwizacja dokumentów). Brakowanie, jest jedną z najważniejszych czynności archiwizacyjnych i nie może być działaniem doraźnym. Brakowanie, należy przeprowadzać okresowo, przynajmniej raz do roku.
2019/03/04, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.