Czy drukarki 3D obrócą o 180 stopni świat nauki, technologii, a może nawet pozostałe obszary działalności ludzkiej?

Niedawno w mediach niezwykle gwarno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na niemal każdej platformie i na każdym serwisie informacyjnym z łatwością doszukamy się nowe, niebywałe filmy, na których takie urządzenia tworzą przestrzenne przedmioty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak niewiarygodnych projektów, jak przykładowo w pełni funkcjonalna proteza ręki.

drukowanie 3d
Po pierwsze, spróbujmy wybadać jak to działa, jednak nie jest to takie łatwe, gdyż drukarka drukarce nie równa i rodzajów drukarek 3D jest wiele. Jedną z najbardziej znanych jest FDM, co oznacza osadzanie topionego metalu. Niespecjalnie klarowna nazwa, nieprawdaż? Ukrywa się za tym „drukowanie” surowca ogrzanej do temperatury jej topnienia i przeciskanie jej przez spłaszczoną rurkę. Jednakże najlepszym w tym momencie sprzętem budującym w trójwymiarze bezapelacyjnie jest drukarka 3D SLS. (http://drukarki3d.pl/materialy/fdm/) Wyjaśniając skrót uzyskujemy technikę selektywnego spiekania laserowego,cechującą się zestalaniem przez laser wielu niezwykle cienkich warstw surowca, w wyniku czego wytwarza on wybrane przedmioty.Potem nieutwardzony proszek należy usunąć i tak powstaje gotowy obiekt. Dlaczego, iż ten typ drukarek deklasuje inne? Przede wszystkim jest on o wiele bardziej precyzyjny, a także dający znaczniejszą swobodę jego stosowania. Niestety technika ta jest nieosiągalna dla użytkowników prywatnych, a jedynie dla profesjonalnych laboratoriów technicznych.


Więcej tekstów

W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z czego jest złożona?

siemens
Napisane przez: Ingo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest sporo urządzeń, których nie widzimy na co dzień, a mają one istotną rolę. Funkcjonują one poniekąd "w tle" zapewniając bezawaryjną pracę wielu różnego rodzaju sprzętom.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.