Dostosowane do potrzeb oświetlenie magazynu. Korzyści płynące z LED-ów.

Optymalnie rozświetlona hala magazynowa, w której robotnicy pracują przez 24 godziny, to elementarna zasada wygody w pracy. Żeby oświetlenie, które powinno być mocne i dostosowane do przeprowadzanej pracy, pełniło swoją funkcję, a do tego było ekonomiczne, nowatorskie firmy decydują się na technologię LED-ową.
Bardzo często można ją znaleźć nie tylko w żarówkach stosowanych w domowym systemie oświetlenia, ale też w oświetleniu przemysłowym i miejskim.

Więcej tekstów

Włączniki i gniazda elektryczne warto, by były nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne

włącznik światła
Napisane przez: Paal Leveraas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozstawienie gniazd wtyczkowych i włączników, należy przemyśleć na etapie tworzenia instalacji elektrycznej. Panuje zasada, że łączniki zakłada się wewnątrz pomieszczeń, po tej samej stronie co klamka od drzwi. W małych pomieszczeniach jak pomieszczenie gospodarcze czy garderoba, ale także łazienka, łączniki instalacyjne zaleca się zakładać przed wejściem. Aby były praktyczne w użytkowaniu.


oświetlenie
Napisane przez: osseous
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na hali przemysłowej powinny być zastosowane żarówki i oprawy o stosunkowo sporej mocy, emitujące mocne światło o dużym dotarciu. Oświetlenie ( www.proenergia.pl/pl/oswietlenie-techniczne/ ) magazynu lub hali produkcyjnej lub innych pomieszczeń przemysłowych musi odznaczać się wysoką jakością. Oświetlenie przemysłowe powinno mieć często rozplanowane LED-y, pochodzące od sprawdzonych producentów. Oświetlenie przemysłowe LED to propozycja zaoszczędzenia energii dlatych, którzy chcieliby zmniejszyć wydatki na energię. Zainstalowanie oświetlenia LED-owego gwarantuje nawet wielotysięczne oszczędności, szczególnie w tych halach, w których światło jest zaświecone przez 24 godziny, bo personel pracuje na zmiany. Samo kupno żarówek czy opraw zwraca się najczęściej już po kilku miesiącach codziennego użytkowania. Co więcej, oświetlenie przemysłowe - LED nie wymaga częstej wymiany – przewidywana przez producenta żywotność prawie na 50 tysięcy godzin stałego świecenia. Wiąże się to z tym, iż 1 żarówka potrafi owocnie pracować przez dłuższy czas. Koszty na energię elektryczną albo samo oświetlenie hali często są bardzo wysokie, szczególnie kiedy jest gorąco, gdy pomieszczenia trzeba klimatyzować, więc to normalne, iż właściciele szukają oszczędności.

W magazynach, w których potrzebne jest mocne światło, egzamin zdadzą się źródła światła o zawężonym kącie padania.
W tym miejscu, gdzie potrzebne jest równomiernie światło dużych powierzchni, optymalnie będzie zastosować żarówki LED z diodami rozciągniętymi na całej linijce, dające strumień światła o kącie 360 st.. Oświetlenie przemysłowe wymaga najczęściej potężnego, ponad stuwatowego źródła światła.
2018/10/12, 10:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.